Дневен хороскоп за недела (20. септември 2020)

НАШ ПРЕДЛОГ

Грција воведува ПОЛИЦИСКИ ЧАС во региони кои се жаришта на коронавирус!

Грчкиот премиер Мицотакис денеска објави дека полицискиот час ќе биде воведен од 00,30 до 5,00 часот наутро...

Трамп и Бајден се среќаваат на последната дебата

Претседателот Доналд Трамп влегува во последната претседателска дебата вечерва и има потреба од големо раздвижување што ќе...

Милан со убедлива победа против Селтик на стартот во Лигата на Европа

Милан го започна своето учество во Лигата на Европа со престижна победа, откако како гостин го совлада...

ОВЕН

Работа: Не е лоша идејата која ја имате, но моментално сконцентрирајте се на моменталните случувања и позицијата која ја имате.

Љубов: Не сте задоволни од партнерот во целост. Следете ја ситуацијата, но не избувнувајте.

Здравје: Бидете поопуштени.


БИК

Работа: Вашата работна страна може да биде задоволувачка во онаа мера колку што сте задоволни од својата работа.

Љубов: Сте посакале слобода која е далеку од вас. Константно мислите на саканата личност.

Здравје: Грлото ви е чувствително.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Можеби и премногу сте се потпреле на други луѓе и ја гледате нивната маана. Бидете конкретни и брзо реагирајте.

Љубов: Сакате да си играте и да заведувате, и слободно впуштете се во авантура.

Здравје: Солидно.


РАК

Работа: Тимската работа ви е најважна, а на чело е личност која знае да биде лидер.

Љубов: Вашите намери се искрени. Сликата ќе биде многу подобро за некое време.

Здравје: Не ви годи моменталната терапија.


ЛАВ

Работа: Понекогаш не се контролирате во својот настап, кој је протежиран со наметнување на својата волја кон другите.

Љубов: Ќе бидете концентрирани кон нешто подобра љубовна солуција и немате намера да се отворате пред непознати личности.

Здравје: Срцева аритмија.


ДЕВИЦА

Работа: Мора да бидете известени за се што се работи моментално во вашето опкружување.

Љубов: Ќе сакате многу подобар партнер, но кога подобро ќе размислите, добро ви е и со сегашниот.

Здравје: Кашлица.


ВАГА

Работа: Имате одлични идеи за нешто подоцна. Чекајте нови моменти во кои може да ги „берете“ своите плодови од успешната работа.

Љубов: Премногу сте дозволиле на својот партнер, а тој не умее тоа да го цени.

Здравје: Немате големи проблеми.


ШКОРПИЈА

Работа: Надевајте се на подобра финансиска ситуација од која и самите ќе се изненадите.

Љубов: Останувате финансиски расположени за своето опкружување, а интензивно се дружите со партнерот и ја засилувате комуникацијата.

Здравје: Чувствителни сте на одредена храна.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Ќе бидете концентрирани кон странство, но не во онаа мера колку што сте сакале.

Љубов: Сакате да излегувате. Имате нагласено поле на емоции и го сакате партнерот крај себе.

Здравје: Проблем со крвниот притисок.


ЈАРЕЦ

Работа: немојте да влегувате во расправии со своите надредени. Бидете пристојни и истрајни.

Љубов: Премногу сте искрени, но и пасивни кога е емотивното поле во прашање.

Здравје: Посетете фитнес центар.


ВОДОЛИЈА

Работа: Имате одлични идеи, но внимавајте, затоа што може да наидете на негативни коментари.

Љубов: Не смеете да се оддалечувате од оние кои ве сакаат. Не покажувајте силен став за многу работи.

Здравје: Чувајте се од настинка.


РИБИ

Работа: Можеби сте подготвени за поголем предизвик, но се чувствува мал застој околу хартии и неможноста да се платат долгови од порано.

Љубов: Сконцентрирајте се на важни детали и не пробувајте некој од порано да го „давите“ со своите приказни.

Здравје: Направете систематски преглед.

Грција воведува ПОЛИЦИСКИ ЧАС во региони кои се жаришта на коронавирус!

Грчкиот премиер Мицотакис денеска објави дека полицискиот час ќе биде воведен од 00,30 до 5,00 часот наутро во регионите кои се најповеќе...

Трамп и Бајден се среќаваат на последната дебата

Претседателот Доналд Трамп влегува во последната претседателска дебата вечерва и има потреба од големо раздвижување што ќе ја смени траекторијата, бидејќи тој...