Дневен хороскоп за недела (2. август 2020)

НАШ ПРЕДЛОГ

109 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани е 11942, оздравени 422 пациенти – починатo e 1 лицe

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 762 тестирања, а регистрирани се 109...

Одлуката за поскапување на струјата ќе остане – МЕПСО: Граѓаните не ги „болат“ парите за интернет, а за струјата реагираат

“Граѓаните не ги болат парите за интернет, а кога станува збор за електричната енергија реагираат. Не треба...

Ахмети ги покани на маса албанските партии – Заев: Ова е притисок од ДУИ за позицијата премиер

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети ги покани на средба четворицата претседатели на албанските парламентарни партии, на Алтернатива,...

ОВЕН

- Реклама -

Работа: Не е поволен ден за работа. Потрудете се да не правите големи грешки за подоцна да не бидете незадоволни.

- Реклама -

Љубов: Доколку сте во брак, подготвени сте со саканата личност отворено да разговарате на темата деца.

- Реклама -

Здравје: Проблеми со стомакот.


БИК

Работа: Избегнувајте претерување кога е во прашање вашата работа. Можно е да сте наклонети кон тоа да се „затрупувате“ со обврски. 

Љубов: Вашето импулсивно однесување би можело да ви го загрози односот со партнерот. Наклонети сте кон караници. 

Здравје: Проблеми со синусите. 


БЛИЗНАЦИ

Работа: Финансиите ви се слаба точка и поради тоа се чувствувате некако раздрмано.

Љубов: Не сте задоволни од својата работна ситуација. Не сте сигурни во своите чувства моментално.

Здравје: Водете сметка околу штитната жлезда.


РАК

Работа: На полето работа многу малку работи зависат од вас. Можно е да не се чувствувате подотвени за големи промени.

Љубов: Делувате незаинтересирано иако само се плашите на саканата личност да и ги покажете чувствата.

Здравје: Главоболка.


ЛАВ

Работа: Можно е да имате впечаток и доста работи се против вас кога е во прашање работното поле.

Љубов: Можно е да сте љубоморни и да не ви е лесно да ја контролирате својата посесивност во односот со партнерот.

Здравје: Депресија е можна.


ДЕВИЦА

Работа: Потрудете се да бидете малку подипломатски настроени кога е во прашање вашето поле на работа. Избегнувајте караници.

Љубов: Сакате нова љубов иако со старата не сте расчистиле до крај. Пред вас е нестабилен период.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.


ВАГА

Работа: Потрудете се денеска да не се изложувате на работни ризици за да немате големи проблеми на ова поле.

Љубов: Можно е да чувствувате дека е време да се стави точка на вашиот однос со личноста која ви значи.

Здравје: Вкочанетост ве мачи.


ШКОРПИЈА

Работа: Потрудете се да се посветите на својата работа максимално. Избегнувајте проблеми поради недостаток на внимание и концентрација.

Љубов: Ви се допаѓа личност која е мистериозна и не ви открива премногу за себе.

Здравје: Проблеми со холестеролот.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Потрудете се со соработниците да најдете заедничко решение, да не работите се само на своја рака.

Љубов: Ве очекува период во кој може да имате мали љубовни проблеми во односот со партнерот.

Здравје: Вкочанетост ве мачи.


ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекува прилично поволен ден кога е во прашање полето работа. Задоволни сте од своите околности.

Љубов: Може да очекувате дека во односот со партнерот ќе успеете да остварите разбирање.

Здравје: Внимавајте на крвотокот.


ВОДОЛИЈА

Работа: Склопување на договор на полето работа ви доаѓа. Ќе бидете задоволни од актуелните промени.

Љубов: Флертувате и подготвени сте да направите прв чекор за да дојдете до нова врска.

Здравје: Проблеми со нозете.


РИБИ

Работа: Продолжува добриот период во кој на работното поле ќе имате стабилност и осварување на целите.

Љубов: Се чувствувате добро крај партнерот со кој планирате брак и деца. Задоволни сте од вашиот однос.

Здравје: Добро ќе ви дојде диета.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Одлуката за поскапување на струјата ќе остане – МЕПСО: Граѓаните не ги „болат“ парите за интернет, а за струјата реагираат

“Граѓаните не ги болат парите за интернет, а кога станува збор за електричната енергија реагираат. Не треба да се споредува цената на...

Ахмети ги покани на маса албанските партии – Заев: Ова е притисок од ДУИ за позицијата премиер

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети ги покани на средба четворицата претседатели на албанските парламентарни партии, на Алтернатива, Африм Гаши, на Движење Беса,...

До кога е рокот за давање мандат? – Џафери за ТВ21: Без избран претседател, Собранието не е конституирано

Различните толкувања околу тоа дали е конституиран парламентот  и дали течат роковите во кој досегашниот претседателот на Собранието Талат Џафери треба да...

Со верификација на мандатите на пратениците Собранието е конституирано, велат од кабинетот на Пендаровски

Согласно уставните одредби во член 90 став 1 рокот за доделување на мандатот е десет дена од констиуирањето на Собранието.