Дневен хороскоп за недела, 17. март 2019

ОВЕН

Работа: Постојат проблеми во вашето работно опкружување, кои нема да успеете да ги решите лесно.

Љубов: Прекин на врската со личноста која повеќе не ја сакате на некој начин бил исцрпувачки, но сега може да продолжите понатаму.

Здравје: Проблеми со несоница.


БИК

Работа: Пред вас е фаза во која ќе успеете да ги остварите плановите кои сте ги имале на работното поле.

Љубов: Водите борба самите со себе кога е во прашање љубовта. Ве привлекува личност која не е слободна.

Здравје: Проблеми со нервниот систем.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Пред вас е промена која може да биде многу важна за вашата идна кариера и напредок на работното поле.

Љубов: Доколку ви се допаѓа Вага, може да очекувате дека ќе имате интересен ден.

Здравје: Кичмата ви е чувствителна.


РАК

Работа: Не е поволен период за нова работа. Најдобро би било да се посветите на некои други работи ако постои можност а тоа.

Љубов: Ве очекува фаза која е поволна за флерт и нови познанства.

Здравје: Проблеми со црниот дроб.


ЛАВ

Работа: Очекувајте дека ќе имате некои компликации на работното поле денеска.

Љубов: Многу работи не се како што треба. Денешниот ден ви носи незадоволство во љубовта.

Здравје: Променливо. Внимавајте на крвотокот.


ДЕВИЦА

Работа: Прекин на работната соработка може во прв момент да ве обесхрабри, но потоа ќе сфатите дека ви се отвораат и некои нови можности.

Љубов: Пред вас е фаза која носи нова врска, сериозна и стабилна.

Здравје: Проблеми со кожата.


ВАГА

Работа: Проблемите се собираат и реално не можете се сами да решите. Побарајте помош од соработници.

Љубов: Доколку ви се допаѓа личност родена во земјен знак, ве очекува убав ден во негово друштво.

Здравје: Пад на имунитетот.


ШКОРПИЈА

Работа: Пред вас е ден кој може да биде многу опуштен. Нема да се оптоварувате со некои големи обврски сега.

Љубов: После големите промени на љубовното поле, ви годи период на мирување во кој не се случува ништо.

Здравје: Проблеми со аритмија.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Не е претерано поволен ден. Ќе имате некои изненадувачки потешкотии.

Љубов: Доколку сте во брак, пред вас е период кој може да донесе караница и несогласувања со саканата личност.

Здравје: Проблеми со варењето на храната.


ЈАРЕЦ

Работа: Можно е да немате премногу среќа околу новите проекти. Најдобро би било да не ризикувате.

Љубов: Очекувајте да постигнете подобрување во комуникацијата со личноста која ви значи.

Здравје: Проблеми со очите.


ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очекуваат некои трошоци па потрудете се да бидете внимателни кога се во прашање финансиите.

Љубов: Може да се потпрете на личноста која ви значи. Таа е со вас и во добри и во лоши моменти.

Здравје: Посетете нутриционист.


РИБИ

Работа: Денес ќе имате прилика за одмор и опуштање. Работните обврски не би требало во голема мера да ве оптоваруваат.

Љубов: Многу сте чувствителни и наклонети кон караници со саканата личност. Не ви е поволен денот.

Здравје: Одморајте што повеќе.

©TV21.TV Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира!