НАЈНОВА ВЕСТ

Владата ги прифати препораките: Полициски час во жариштата од четврток од 21 часот,...

Министерот за здравство Венко Филипче, потврди дека Владата ги прифатиле препораките од Комисијата за заразни болести. „Има многу...

Дневен хороскоп за четврток (9. април 2020)

НАШ ПРЕДЛОГ

Вознемиреност во липковските села, за три дена 24 позитивни случаи и три починати од Ковид-19

„Во Куманово, Матејче и Слупчане се селата со најголем број на заразени со Ковид-19. ТВ21 дојде овде...

Пратеникот Мухамед Зекири и неговото семејство хоспитализирани во болница, но во добра здравствена состојба

Пратеникот и потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири, неговата сопруга и малата ќерка се хоспитализирани во болница. Ова...

„Полицискиот час важи до понеделник, за понатаму ќе носиме одлуки дополнително“, рече Филипче

Граѓаните се прашуваат што ќе биде после понеделник, односно дали ќе остане полицискиот час и натаму на...

ОВЕН

Работа: Исходот на ситауцијата која ве мачи за вас може да биде добар. Успешно ќе ги решите работните проблеми.

- Реклама -

Љубов: Ви се допаѓа личност која покажува дека кон вас не е рамнодушна.

Здравје: Мал пад на енергијата.


БИК

Работа: Очекувајте позитивни околности. Денеска денот ви е поволен за работа и нови одлуки. 

Љубов: Ве очекува возбудлива ситуација со личноста која ја сакате. Вашиот однос оди на подобро. 

Здравје: Спортувајте. 


БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува поволен ден за разрешување на некои дилеми кои ве мачат од порано.

Љубов: Ве очекува ново познанство со личност која ќе покаже интерес кон вас.

Здравје: Можно е стомакот да ви е чувствителен.


РАК

Работа: Очекувајте дека во текот на денешниот ден ќе успеете да остварите добра комуникација со соработниците.

Љубов: Лесно ги покажувате своите чувства кон личноста која ви значи. Добар ден за љубов.

Здравје: Солидно.


ЛАВ

Работа: Ќе имате мала штета на работното поле денеска. Без оглед на неповолните околности, треба да останете прибрани.

Љубов: Во вас се буди потреба со саканата личност да зборувате за брак, заедница и промени.

Здравје: Се чувствувате добро.


ДЕВИЦА

Работа: Ве очекуваат поволни околности кога е во прашање работата. Може да сметате на остварување на успех на ова поле.

Љубов: Ако сте планирале љубовни промени во следниот период, ќе бидете адоволни.

Здравје: Водете сметка околу бубрезите.


ВАГА

Работа: Ќе успеете да се посветите на вашите обврски. Кога сте максимално фокусирани, задачите ги одработувате без грешка.

Љубов: Ќе остварите ново познанство со личност која може да ви биде значајна.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.


ШКОРПИЈА

Работа: Сите планови би требало да одат по очекуван тек. Ви следи генерално поволен период кога е во прашање полето работа.

Љубов: Партнерот максимално ви е посветен и задоволни сте од својата врска.

Здравје: Проблеми со ушите.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Може да очекувате дека ќе се појави некоја добра понуда. Подгответе се за промени кои ќе ви бидат значајни.

Љубов: Немате никакви дилеми кога се во прашање вашите чувства.

Здравје: Чувствителна бешика.


ЈАРЕЦ

Работа: Може да очекувате успех во работата. Во слендиот период судбината на ова поле ќе ви биде максимално наклонета.

Љубов: Очекувајте обнова на комуникацијата со старата симпатија.

Здравје: Проблеми со синуси.


ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очекува подобрување на заработувачката. Надевајте се на позитивни работни промени оваа недела.

Љубов: Убаво се чувствувате крај личноста која ја сакате. Задоволни сте затоа што имате пријателски и љубовен однос.

Здравје: Наклонети сте кон дебелеење.


РИБИ

Работа: Можно е да претерувате со очекувањата кога е во прашање работата. Бидете малку реални.

Љубов: Ве очекува поволен ден на љубовен план. Пред вас е прилика да покажете чувства.

Здравје: Проблеми со крвен притисок.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Пратеникот Мухамед Зекири и неговото семејство хоспитализирани во болница, но во добра здравствена состојба

Пратеникот и потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири, неговата сопруга и малата ќерка се хоспитализирани во болница. Ова го изјави министерот Венко Филипче...

„Полицискиот час важи до понеделник, за понатаму ќе носиме одлуки дополнително“, рече Филипче

Граѓаните се прашуваат што ќе биде после понеделник, односно дали ќе остане полицискиот час и натаму на сила? Одговори Филипче на прес-конференцијата...

Од четврток од 21 часот до понеделник до 05 часот во целата земја се забранува посета на гробишта, освен за погреб

„Во целата земја се забранува посета на гробишта на целата територија, освен во случај на погреби од четврток од 21 часот до...

Владата ги прифати препораките: Полициски час во жариштата од четврток од 21 часот, до понеделник до 05 часот

Министерот за здравство Венко Филипче, потврди дека Владата ги прифатиле препораките од Комисијата за заразни болести. „Има многу...