Дневен хороскоп за четврток (30. јули 2020)

НАШ ПРЕДЛОГ

Цариниците во Тетово слушнале гласови, па пронајдоа 10 мигранти во камион

Околу 12 часот напладне, царински службеник на тетовскиот царински терминал, при рутинска проверка слушнал гласови кои доаѓале...

До трето одделение со физичко присуство – другите ученици ќе учат од дома

Комисијата за заразни болести предложи учениците од прво, второ и трето одделение од 1 септември да се...

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според последните податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени 20. 930,922 лица. Од нив починале...

ОВЕН

- Реклама -

Работа: Иако има опција да ја смените работата, чувството на сигурност кое сегашното место ви го пружа не ви дава така лесно да се одлучите на тој чекор.

- Реклама -

Љубов: Не сте сигурни што чувствувате кон вашиот партнер.

- Реклама -

Здравје: Губење на апетит.


БИК

Работа: Со недостаток на концентрација и преголем умор, правите повеќе грешки од обично. Денеска ви е еден од лошите денови.

Љубов: Чувствувате дека партнерот ви е единствена поддршка во животот. 

Здравје: Проблеми со низок притисок.  


БЛИЗНАЦИ

Работа: Денеска имате потешкотии да дојдете до информации кои ви се потребни поради кои ќе се чувствувате исфрустрирано.

Љубов: Моменталната ситуација во вашата врска ви одговора и не сакате ништо да менувате.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.


РАК

Работа: Добро сте расположени и сакате да раширите добра атмосфера на своето работно опкружување. Ве чека позитивен ден на работа.

Љубов: Доколку денеска започнете нова врска, таа ќе биде долготрајна и многу значајна.

Здравје: Чувствителен предел околу зглобовите.


ЛАВ

Работа: Денеска сте понапнати од обично и наклонети кон неочекувани и непромислени потези. Внимавајте да не загрозите некоја работа.

Љубов: Саканата личност како да ви укажува малку внимание, што ве повредува.

Здравје: Вкочанетост.


ДЕВИЦА

Работа: Денеска ќе ви пречи монотоната атмосфера и рутината со која работите секојдневно. Ќе пробате да направите некои промени.

Љубов: Ако сте во брак, може да очекувате убаво изненадување од својот партнер.

Здравје: Проверете го холестеролот.


ВАГА

Работа: Денеска без голем притисок ќе одработите и повеќе од обично. Денот ви е поволен на ова поле.

Љубов: Можно е спонтано да остварите некое познанство кое во далека иднина ќе се претвори во врска.

Здравје: Одлично се чувствувате.


ШКОРПИЈА

Работа: Ова е добар период за подобрување на материјалната ситуација. Можно е да имате повеќе работа од обично, или ќе најдете некоја нова опција да заработите.

Љубов: Имате многу доверба во саканата личност.

Здравје: Избегнувајте шеќери.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Ви се насобрало премногу работа од порано, а и вашиот замор само се акумулира. Денеска е најдобро малку да се одморите за да не ви се случи колапс.

Љубов: Многу сте вљубени и мислите кон саканата личност ве исполнуваат.

Здравје: Проблеми со главоболка.


ЈАРЕЦ

Работа: Не ве чекаат никакви дополнителни обврски или големи пресврти. На ова поле денот ќе мине крајно мирно.

Љубов: Можно е да водите тешки внатрешни борби со себе, но не сакате за нив никој да знае.

Здравје: Циркулацијата ви е малку слаба.


ВОДОЛИЈА

Работа: Денешната атмосфера во работното опкружување е напната и вие сте нервозни од обично.

Љубов: Можно е во вашиот љубовен живот да постојат повеќе можности за врска.

Здравје: Покачен притисок ви прави проблеми.


РИБИ

Работа: Можно е да дојде до мали промени на работното место со кои нема да бидете задоволни. Сепак, нема да остават трајни последици.

Љубов: Ако сте зафатени, посветете го убавиот ден на партнерот.

Здравје: Вкочанетост.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

До трето одделение со физичко присуство – другите ученици ќе учат од дома

Комисијата за заразни болести предложи учениците од прво, второ и трето одделение од 1 септември да се вратат во училишните клупи. Другите...

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според последните податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени 20. 930,922 лица. Од нив починале 749.596, а оздравеле 13.797,055 луѓе.

Заев и Ахмети со нова средба, напредок има, викендов преговорите продолжуваат на ниво на партиски секретари

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети и лидерот на СДСМ, Зоран Заев, оствариле работна средба, како што се вели во соопштението, во конструктивна...

Пендаровски: Ако никој не формира Влада, а Собранието не се самораспушти Спасовски ќе биде четири години технички премиер

Претседателот на државата Стево Пендаровски на денешната прес конференција порача дека доколку никој не формира Влада, а Собранието не се самораспушти Оливер...