ИЗБОРИ

Дневен хороскоп за четврток (28. мај 2020)

НАШ ПРЕДЛОГ

ЕК го одобри лекот ремдесивир во ЕУ за тешките случаи на Ковид-19

Европската комисија соопшти денеска дека го одобрила користењето на лекот ремдесивир во третманот на тешки случаи на...

Спасовски: Засега Владата нема да разговара за затворање на границата со Косово и со Србија

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок не разговараше за евентуално затворање на северната граница, односно со...

Загинал при извршување на работи во каменолом

На 02.07.2020 во 20.50 часот во Полициската станица за граничен надзор Сопот, М.Љ.(41) од с.Сопот, кумановско, вработен...
- Промо -

ОВЕН

- Реклама -

Работа: Стабилизација на полето финансии е пред вас. Ќе бидете генерално задоволни со ситуацијата на работното поле.

Љубов: Крај саканата личност имате се што сакате. Вашата врска добро функционира и задоволни сте.

- Реклама -

Здравје: Поволен период за почеток на диета.


БИК

Работа: Не ви е лесен ден на полето работа. Имате доста убави вести, важно е да останете смирени. 

Љубов: Сте дошле до големи проблеми во врската и не планирате да ги толерирате. 

Здравје: Проблеми со видот. 


БЛИЗНАЦИ

Работа: Она кое сте го планирале на работното поле денеска нема да се реализира. Но, имајте трпение.

Љубов: Се сомневате во искреноста на партнерот, но немате доказ дека лаже. Време е да верувате во својата интуиција.

Здравје: Проблеми со депресија.


РАК

Работа: Пробувате да помогнете на некој од колегите, но со тоа може несвесно да ја загрозите својата работна позиција.

Љубов: Не сте расположени за нова врска затоа што и натаму патите за личност од минатото која и натаму ја сакате.

Здравје: Проблеми со зглобовите.


ЛАВ

Работа: Пред вас е ден во текот низ кој ќе мора сериозно да се посветите на работата затоа што ќе имате голем број на обврски.

Љубов: Имате впечаток дека со сканата личност не може да ги решите проблемите кои ве следат долго.

Здравје: Проблеми со главата.


ДЕВИЦА

Работа: Ве очекува опуштен ден на работното поле. Пред вас е фаза во која ќе имате шанса малку да се одморите.

Љубов: Имате подоготвеност да се посветите на личноста која ви значи за да го освоите нејзиното срце.

Здравје: Немате проблеми.


ВАГА

Работа: Во потрага сте за работа која ќе ви донесе подобра заработувачка од моменталната. Чувствувате дека дошло време за промени.

Љубов: Иако сте имале лоши искуства во минатото, тоа не значи дека нема да барате нова љубов.

Здравје: Проблеми со вишокот килограми.


ШКОРПИЈА

Работа: Работното патување поминало добро и задоволни сте од околностите кои ги имате.

Љубов: Личноста со која сте во врска, покажува дека е љубоморна, а тоа вам ви пречи и полека се оддалечувате од неа.

Здравје: Проблеми со кожата.


СТРЕЛЕЦ

Љубов: Поволен ден за работа е пред вас. Може да очекувате дека ќе ги решите важните промени.

Љубов: Интересно познанство ве очекува во следниот период. Чувствувате дека сте подготвени за нова врска.

Здравје: Одлично се чувствувате.


ЈАРЕЦ

Работа: Нервозни сте и имате доста кочници и компликации на полето работа. Не ви е поволен денот.

Љубов: Партнерот ќе ви покаже дека очекува некои промени ако сакате врската да продолжи.

Здравје: Чувствителни заби и непца.


ВОДОЛИЈА

Работа: Иако на прв поглед делува се како што треба, во вашето работно опкружување, сепак, постојат проблеми кои ве опкружуваат.

Љубов: Вљубени сте и не ви е лесно да и пријдете на личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Проблеми со срцето се можни.


РИБИ

Работа: Нема потреба да се грижите околу работата и може да се надевате дека ситуацијата ќе се подобри и стабилизира.

Љубов: Односот со саканата личност ќе ви биде проблематичен во следниот период.

Здравје: Пад на имунитетот.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Спасовски: Засега Владата нема да разговара за затворање на границата со Косово и со Србија

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок не разговараше за евентуално затворање на северната граница, односно со Косово и Србија.

Загинал при извршување на работи во каменолом

На 02.07.2020 во 20.50 часот во Полициската станица за граничен надзор Сопот, М.Љ.(41) од с.Сопот, кумановско, вработен во каменолом, пријавил дека при...

Уапсена гевгеличанка – наместо во самоизолација, била на базен

На ден 02.07.2020 во 14:30 часот, на базен во Гевгелија, лишена е од слобода А.Г.(31) од Гевгелија, која не се придржувала на...

Во Белград прогласена вонредна ситуација

Градоначалникот на Белград Зоран Радојчиќ, на предлог на Штабот за вонредни ситуации, донесе одлука за прогласување вонредна ситуација, која стапува во сила...