Дневен хороскоп за четврток (26. март 2020)

НАШ ПРЕДЛОГ

Г-20 на онлајн самит ќе ги ги разгледува мерките за стабилизирање на нафтениот пазар

Вонредниот самит на Г-20 ќе се оддржи утре и ќе биде посветен на мерките за стабилизирање на...

Започнуваат олеснувањата на мерките во дел од државите во светот

Данска: Премиерката на Данска, Мете Фредериксен изјави дека станува збор за претпазлива...

Зошто правдата е спора за ваков случај? – Народниот правобранител отвори случај врз основа на сторијата на ТВ21

Лицето за кое семејството на силуваното 11 годишно девојче тврди дека го сторил делото се уште е...

ОВЕН

Работа: Немате доволно доверба во личноста со која блиску соработувате. Пред вас се можности за промена на работата.

Љубов: Посветени сте на новиот партнер и нема назнаки дека со него ќе имате некои проблеми.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.


БИК

Работа: Ви доаѓа значајно подобрување на финансиите. Ве очекува период во кој ќе имате некои нови работни понуди и прилики. 

Љубов: Ако сте имале некои проблеми со љубомората, тие ви продолжуваат. 

Здравје: Имате многу енергија. 


БЛИЗНАЦИ

Работа: Може да добиете помош која ви била потребна. Ќе имате поддршка од личност која ќе покаже интерес за да ви помогне.

Љубово: Очекувајте почеток на нова врска.

Здравје: Генерално добро се чувствувате.


РАК

Работа: Можете да очекувате дека среќата ќе ви се насмевне и дека наскоро ќе ги решите работните проблеми.

Љубов: Ново познанство наскоро ви доаѓа. Пред вас е поволен период во кој ќе најдете емотивна среќа.

Здравје: Водете сметка околу срцето.


ЛАВ

Работа: Можно е да не сте задоволни од ситуацијата во која се наоѓате на ова поле и доста работи ве оптоваруваат.

Љубов: Пред вас е поволен ден на емоции. Со саканата личност имате се она што ви е потребно.

Здравје: Чувствителни очи.


ДЕВИЦА

Работа: Не е претерано поволен ден кога е во прашање вашето поле работа. Очекувајте мали компликации.

Љубов: Време е да се соочите со грешките кои сте ги правеле. Посветете се повеќе кон личноста која ви значи.

Здравје: Проблеми со стомакот.


ВАГА

Работа: Подготвени сте за важни чекори на ова поле. Пред вас е период за нови предизици.

Љубов: Ве очекува добра атмосфера во која ќе запонаете нова личност. Подготвени сте да влезете во необврзувачки флерт.

Здравје: Водете сметка околу синусите.


ШКОРПИЈА

Работа: Максимално сте посветени на работата. Ве очекува период во кој ќе бидете свртени кон своите планови и цели.

Љубов: Ако ви се допаѓа некоја повлечена личност, се двоумите околу врска со неа.

Здравје: Внимавајте на штитна жлезда.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е да сте без енергија и денеска немате доволно мотивација да се посветите на вашата работа.

Љубов: Сте почнале да размислувате за прекин на врската. Ве очекува период кој може да ви донесе оддалечување од партнерот.

Здравје: Психоматски тегоби.


ЈАРЕЦ

Работа: Ќе ви биде потребно малку повеќе време да ги решите работните проблеми. Доста работи ве оптоваруваат.

Љубов: Можно е саканта личност да покажува дека сака повеќе од вас, но вие моментално не сте подготвен.

Здравје: Посетете лекар.


ВОДОЛИЈА

Работа: Финансиите ви се нестабилни. Работната ситуација се врти и стварите не одат онака како што сте планирале и очекувале.

Љубов: Сакате сериозен разговор со партнерот на тема заедничка иднина.

Здравје: Проблеми со уринарните патишта.


РИБИ

Работа: Препорака е да бидете внимателни со своите пари. Следниот период може да ви донесе проблеми со финансиите.

Љубов: Ситуацијата со саканата личност на некој начин би можела да се закомплицира.

Здравје: Ќе ви годи да правите вежби за дишење.

- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -

LIVE NEWS

„Тешко е самоизолацијата да се помине во стан, јас сум во куќа и секој ден си работам во дворот“, раскажува доктор Аголи кој го...

Излекуваниот доктор Арбен Аголи во „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека тешко е самоизолацијата да се помине...

Мајката на четиримесечното бебе од Кочани нема Ковид-19

 Мајката на четиримесечното бебе од Кочани кое е позитивно на коронавирусот е тестирана на 8 април и нејзиниот резултат е негативен на...

Аголи: Бевме совесни и нема ниту еден заразен пациент од нашата ординација

Излекуваниот доктор Арбен Аголи во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека биле совесни, и затоа нема ниту еден заразен пациент...

Мајката на четиримесечното бебе од Кочани е негативна на Ковид-19

Министерството за здравство ја известува јавноста дека мајката на четиримесечното бебе од Кочани кое е позитивно на коронавирусот е тестирана на 8...

Излекуваниот доктор Аголи од Дебар раскажува како успеа да го победи коронавирусот

Излекуваниот доктор Арбен Аголи од Дебар во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 раскажа како успеа да го победи коронавирусот.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com