НАЈНОВА ВЕСТ

101 новозаразени, 4 лица починаа од коронавирус – биланс за последните 24 часа

Во последните 24 часа се направени 974 тестирања, а регистрирани се 101 нов случај со Ковид-19 и тоа во: Скопје-59, Куманово-12, Штип-7,...

Дневен хороскоп за четврток (21. мај 2020)

НАШ ПРЕДЛОГ

Полициски службеници синоќа правеле забава во кратовското село Куклица

Без почитување на препораките и мерки за заштита од КОВИД-19 синоќа полициски службеници правеле забава во кратовското...

Закани за бомби во трговски центри и училишта во Санкт Петербург

Неколку трговски центри и училишта во рускиот град Санкт Петербург добија закани со бомби, изјави неименуван полициски...

Османи: Вонредната состојба да се искористи за максимален фокус врз здравственото прашање, но и за комуникација меѓу партиите

 Овие две недели треба да се искористат за максимален фокус на здравственото прашање, како и за комуникација...

ОВЕН

Работа: Постои можност некој од работното опкружување да ви дава погрешни информации.

- Реклама -

Љубов: Не ви е лесно да ставите точка на љубовта од минатото. Постои личност која и натаму ја сакате.

Здравје: Можни проблеми со синусите.


БИК

Работа: Може да очекувате неповолна ситуација на полето финансии. Изненадувачки трошоци се пред вас. 

Љубов: Вашата врска со саканата личност минува низ криза и немате доволно доверба во неа како порано. 

Здравје: Водете сметка околу хормоните. 


БЛИЗНАЦИ

Работа: Може да очекувате мирен ден во кој на работното поле ќе имате стабилна ситуација. Задоволни сте.

Љубов: Вашиот партнер покажал дека е подготвен да ги исправи своите грешки и повеќе да ви се посвети.

Здравје: Наклонети сте кон инфекции.


РАК

Работа: Денешниот ден е поволен за решавање и компромис, доколку постоеле несогласувања на работното место.

Љубов: Ќе имате интересен разговор со личноста која ја познавате. Наскоро е можен почеток на врска.

Здравје: Одлично.


ЛАВ

Работа: Се надевате на напредување на работното место. Подготвени сте да вложите повеќе енергија и работа.

Љубов: Можно е да одбивате да ги покажете своите чувства и затоа пропуштате шанса за нова врска.

Здравје: Можен камен или песок во бубрезите.


ДЕВИЦА

Работа: Бидете внимателни на работното поле затоа што одлуките кои ќе ги донесете сега, долго ќе ве следат на ова поле.

Љубов: Се повеќе имате впечаток дека со саканата личност нема да успеете да ја сочувате врската.

Здравје: Проблеми со имунитетот.


ВАГА

Работа: Многу ви е важно да ја сочувате смиреноста кога е во прашање вашето работно поле и да бидете подготовтени на некои компромиси.

Љубов: Очекувајте ново познанство со личност која ќе биде директна во своето додворување.

Здравје: Проблеми со кичмата.


ШКОРПИЈА

Работа: Денеска ќе имате чувство дека ништо не ви поаѓа од рака. Немојте да форсирате нови работи.

Љубов: Се повеќе ви недостасува слободата и можно е да сакате да ставите точка на некоја врска која ја имате.

Здравје: Можни проблеми со варењето.


СТРЕЛЕЦ

Љубов: Пред вас е добар ден во кој ќе успеете да ги реализирате своите планови без никакви компликации.

Љубов: Имате се повеќе проблеми во комуникацијата со партнерот, па почнувате да размислувате за прекин.

Здравје: Проблеми со алергиите.


ЈАРЕЦ

Работа: Промените на финансиски план и натаму тешко ви пашаат. Денеска како парите се повеќе да „бегаат“ од вас.

Љубов: Поради големиот стрес под кој сте, може да бидете наклонети кон караници со партнерот.

Здравје: Проблеми со апетитот.


ВОДОЛИЈА

Работа: Не ви е лесно да ги решите проблемите кои ве оптоваруваат затоа што немате со кои да ги поделите.

Љубов: Се повлекувате во себе и не ги забележувате сите прилики за нови познанства кои ви се укажуваат.

Здравје: Наклонетост кон качување на тежината.


РИБИ

Работа: Чувствувате дека е време на работното поле да менувате доста работи. Подготвени сте за иницијатива.

Љубов: Една личност ќе покаже интерес за вас, иако не сте сигурни во своите чувства.

Здравје: Несоница.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Закани за бомби во трговски центри и училишта во Санкт Петербург

Неколку трговски центри и училишта во рускиот град Санкт Петербург добија закани со бомби, изјави неименуван полициски извор. –...

Османи: Вонредната состојба да се искористи за максимален фокус врз здравственото прашање, но и за комуникација меѓу партиите

 Овие две недели треба да се искористат за максимален фокус на здравственото прашање, како и за комуникација меѓу политичките партии, за да...

Затворена уште една конфекција во Штип поради вработен позитивен на коронавирус

По состанокот со кризниот штаб, градоначалникот на Штип, Благој Бочварски напомена дека од денеска 336 граѓани се во изолација што е најголема...

Избрана новата Влада на Косово предводена од Авдулах Хоти

Собранието на Косово со 61 глас „за“ 24 „против“ и еден „воздржан“ ја избра новата влада, која ќе ја води кандидатот на...