Дневен хороскоп за четврток (2. јули 2020)

НАШ ПРЕДЛОГ

Ксами нема да оди на лидерската кај Ахмети, предлага нов модел на средби меѓу албанските парламентарни партии

Лидерот на движењето Беса Билал Касами нема да присуствува на утрешната средба иницирана од претседателот на ДУИ...

285 активни случаи на ковид-19 во Гостивар – изречени околу три илјади казни за неносење маски

285 активни случаи на коронавирус во општина Гостивар, Врапчиште и Маврово и Ростуше, каде бројот на новозаразени...

Заев и Гаши имале приватна ручек средба, не се разговарало за формирање влада

Лидерите на СДСМ Зоран Заев и на Алтернатива Африм Гаши денеска во хотелот Белви имале приватна ручек...

ОВЕН

- Реклама -

Работа: Ако останете доволно сконцентрирани и посветени на работата, ќе успеете да дотуркате далеку на ова поле.

- Реклама -

Љубов: Ви следува зближување со личноста која ви се допаѓа. Поволен ден за почеток на нова врска.

- Реклама -

Здравје: Избегнувајте напрегање.


БИК

Работа: Ако бидете претерано пасивни на работното поле, можно е да ја пропуштите шанса за напредок. 

Љубов: Можеби несвесно партнерот сте го довеле во заблуда и сег имате некои проблеми со него. 

Здравје: Потребен ви е одмор. 


БЛИЗНАЦИ

Работа: Немојте премногу да се оптоварувате на работ денеска. Можно е работите да не се такви како што изгледаат.

Љубов: Потрудете се со саканата личност да остварите искрена комуникација и да и покажете разбирање.

Здравје: Добро.


РАК

Работа: Пред вас е добра фаза за работа. Може да очекувате остварување на нови договори.

Љубов: Можен е почеток на љубовна врска во која ќе имате искрени и длабоки чувства кон партнеро.

Здравје: Поволен период за опоравување.


ЛАВ

Работа: Пред вас е период во кој ќе имате мали компликации на рботното поле.

Љубов: Ако превземете иницијатива, ќе успеете да остварите поинтимен однос со личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Проблеми со синусите.


ДЕВИЦА

Работа: Работата ви оди од рака и задоволни сте од својот придонес. Може да очекувате поволен период на ова поле.

Љубов: Непходно е да го смените пристапот во комуникацијат со партнерот ако сакате вашата врска да напредува.

Здравје: Наклонети сте кон депресија.


ВАГА

Работа: Очекувајте дека ќе успеете да ги остварите своите цели. Важно е да ги негувате своите амбиции.

Љубов: Потрудете се со саканата личност да дојдете до компромисни решенија во врска со прашањата кои ве мачат.

Здравје: Внимавајте во сообраќај.


ШКОРПИЈА

Работа: Константно сте напнати и тоа негативно се одразува на вашето поле работа. Водете сметка околу своите одлуки.

Љубов: Подготвени сте на саканата личност да и покажете дека со неа сакате да градите нешто сериозно во иднина.

Здравје: Најдете време за спиење.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Очекувајте дека денеска ќе имате прилика да правите некои нови одлуки на работ.

Љубов: Сонувате околу личноста која ви се допаѓа, но чувствувте дека не сте подготвени за прв чекор.

Здравје: Главоболка.


ЈАРЕЦ

Работа: немојте многу да трошите пари во следниот период, затоа што би можеле да имате некои проблеми.

Љубов: Се двоумите по прашање на нови одлуки на љубовното поле. Партнерот ви влева недоверба.

Здравје: Чувствителен нервен систем.


ВОДОЛИЈА

Работа: Пред вас е период во кој ќе бидете посветени на своите обврски и амбиции.

Љубов: Спонтано ќе остварите познанство со личност која на долги патеки ќе биде многу важна.

Здравје: Вкочанетост во вратот.


РИБИ

Работа: Може да очекувате дека ќе бидете задоволни кога е во прашање работата.

Љубов: Можно е саканата личност да покажув дека не е подготвена да прави големи планови за во иднина.

Здравје: Мали проблеми со циркулацијата.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

285 активни случаи на ковид-19 во Гостивар – изречени околу три илјади казни за неносење маски

285 активни случаи на коронавирус во општина Гостивар, Врапчиште и Маврово и Ростуше, каде бројот на новозаразени продолжува да расте. Досега во...

Заев и Гаши имале приватна ручек средба, не се разговарало за формирање влада

Лидерите на СДСМ Зоран Заев и на Алтернатива Африм Гаши денеска во хотелот Белви имале приватна ручек средба и на неа не...

СДСМ: Согласно член 90, став 1 од Уставот, за мандатор е предложен Зоран Заев

 СДСМ и Коалицијата „Можеме“ го известила претседателот Стево Пандаровски дека мандатор за составување на новата Влада е лидерот на партијата Зоран Заев.

Заев утре го добива мандатот за Влада – Претседателот одлучува и наспроти правните дилеми

Претседателот Стево Пендаровски извести дека утре ќе му го додели мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев за формирање влада.