Дневен хороскоп за четврток (17. септември 2020)

НАШ ПРЕДЛОГ

Филипче: За кратко време ќе имаме брзи тестови за Ковид-19, достапни ќе бидат во болниците и на граничните премини

Брзите тестови за Ковид-19 многу скоро се очекува да бидат достапни и во болниците во нашата држава....

Граѓаните песимисти, синдикатот оптимист – поделени мислењата околу владината финансиска инјекција

Дали  владината финансиска инјекција од 470 милиони евра  ќе биде наменски искористена ? Поделеност  меѓу граѓаните и...

13 деца и една негователка во изолација – министерката Шахпаска вели се е под контрола

Една воспитувачка и 13 деца на претшколска возраст се ставени во изолација, откако беше потврдено дека негувателката...
-Реклама-

ОВЕН

Работа: Денот ви минува во добра комуникација со соработниците и воспоставување на нови договори. Ве очекува и финансиска добивка.

- Реклама -

Љубов: Во емотивна смисла имате потреба да доминирате над партнерот.

Здравје. Солидно.


- Реклама -

БИК

Работа: Самоуверени сте и влегувате во конфликти само за да докажете дека сте во право.

- Реклама -

Љубов: Емотивно сте расположени за размена на нежности и убави зборови со другата половина.

Здравје: Прошетајте, опуштете се и подобрете го расположението.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Работните проблеми никако не доаѓаат до крај што ве прави фрустрирани.

Љубов: Емоциите ви се разгоруваат, но поради љубомора може да дојдете до проблеми.

Здравје: Физички сте неактивни на сопствена штета.


РАК

Работа: Ви следува работен и финансиски успешен ден. Ќе бидете задоволни затоа што ви е јасно дека трудот ќе ви се исплати.

Љубов: Во емотивна смисла сте потонале и размислувате за минатото кое не може да го смените.

Здравје: Солидно.


ЛАВ

Работа: Самодовербата поради работата никогаш не ви била пониска.

Љубов: Може да сметате на љубов и поддршка на партнерот во секој момент.

Здравје: Кожата е чувствителна.


ДЕВИЦА

Работа: Ова е поволен ден да се позанимавате со некои стари обврски и конечно да ги симнете од дневен ред.

Љубов: Во емотивна смисла сте незаинтересирани за било какви дружења или нови познанства.

Здравје: Солидно.


ВАГА

Работа: Расположени сте за работа и сите цели ви делуваат достапно.

Љубов: Напнати сте, а своето нерасположение може да го пренесете и на партнерот.

Здравје: Проблеми со алергии и со хормони.


ШКОРПИЈА

Работа: Во тек е лош работен ден поради кој ќе се чувствувате максимално фрустрирано.

Љубов: Ќе имате впечаток дека не се помрднувате од иста точка. Денот е одличен за љубовна комуникација од таен тип.

Здравје: Синусите ви се чувствителни.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Денот е неповолен за комуникација и сообраќај, па пожелно е да бидете внимателни.

Љубов: Во емотивна смисла сте затворени и не сакате отворено да зборувате за своите емоции.

Здравје: Нервоза од минлив тип.


ЈАРЕЦ

Работа: Денот е неповолен за состаноци, па очекувајте дека некои ќе бидат одложени, а на одржаните нема да го постигнете она што го сакате.

Љубов: Ќе имате понуда да влезете во авантура, но ќе се предомислувате дали да ја искористите шансите или не.

Здравје: Чувствително грло.


ВОДОЛИЈА

Работа: Ова е одличен ден за јавен работен успех, особено ако работата има врска со закон или јавност.

Љубов: Расположени сте за љубов, гледање и комуникација со другата половина.

Здравје: Нема проблеми.


РИБИ

Работа: Максимало сте посветени на своите работни обврски и успеси.

Љубов: Одличен ден за ново познанство со потенцијален партнер кој би можеле да го запознаете преку работа.

Здравје: Во физичка смисла сте стабилни и јаки.

Во Нагорно-Карабах за два дена убиени 59 војници, амбасадорот во Москва јавува дека денеска загинале 30 Ерменци

Локалните власти во Република Нагорно-Карабах, како дел од Азербејџан, а во која доминира  ерменското население, денеска соопштија дека уште 28 нејзини војници...

Негувателка и 13 деца од битолска градинка се во изолација поради позитивен случај на воспитувачка

Една негувателка и 13 деца на претшколска возраст се во изолација, откако е потврдено дека воспитувачката на групата е позитивна на коронавирус,...

Спасовски: Непочитувањето на самоизолација и изолација е кривична одговорност

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска предупреди дека санцкиите за луѓето кои треба да бидат во изолација заради контакт со лице...

Нема одлука за укинување на ПЦР тестови – Хасани: Дискутираме, но Комисијата нема конечна одлука

Комисијата за заразни болести на денешната седница дискутираше за укинувањето на ПЦР тестови за државјаните на земјите од регионот, но сѐ уште...

Регистрирани 48 нови случаи на коронавирус, починаа четири лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 387 тестирања, а регистрирани се 48 нови случаи на ковид-19 во:...