Џафери ќе присуствува во Албанија на ратификација на Протоколот за членство во НАТО

Претседателот на Собранието Талат Џафери утре ќе присуствува во работна посета на Албанија, каде што ќе биде гостин на пленарната седница на која ќе се гласа за Протоколот за членството на Македонија во НАТО.

Седницата ќе се одржи на 14. февруари.

Денеска Џафери присуствуваше на ратификацијата на Протоколот за НАТО од страна на Словенија.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

ТВ21 АНКЕТА

Колку сте задоволни од услугите на лизинг компаниите?

View Results

Loading ... Loading ...