„Демонстраните одат по македонско сценарио“, рече српскиот министер за внатрешни работи на вонредна прес конференција

Демондтрантите одат по македонско сценарио, рече вечерва министерот за внатрешни работи на Србија.

„Државата на ова ќе мора да одговори и секој кој беше во РТС насилно, против законски, правел насилство, се заканувал или на друг начин ги кршел законите, ќе одговара прекршочно и кривично, секој човек. Овие луѓе кои се восхитуваат со „македонското сценарио“ и велат дека е прекрасно што некој е осуден во Македонија и што некој дозволил народот да влезе во Собранието, осуден на 18 години затвор, сега го прават тоа, упаѓаат во РТС, повикуваат на насилство, на кршење на законот, на насилство кон новинарите и вработените во РТС“, изјави вечерва министерот за внатрешни работи на Србија – Небојша Стефановиќ.

„Демонстраните одат по македонско сценарио“, рече српскиот министер за внатрешни работи на вонредна прес конференција

„Демонстраните одат по македонско сценарио“, рече српскиот министер за внатрешни работи на вонредна прес конференција

Gepostet von TV21 am Samstag, 16. März 2019

Во зградата на националната телевизија РТС, вечерва упаднаа голем број на демонстранти.

 

©TV21.TV Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира!