Чак Норис објави видео порака до Александар Лукашенко (ВИДЕО)

НАШ ПРЕДЛОГ

Дневен хороскоп за недела (20. септември 2020)

ОВЕН Работа: Не е лоша идејата која ја имате, но моментално сконцентрирајте се на...

Родилка и нејзиното бебе починале на гинекологија

Родилка и нејзиното бебе починале вечерва на Клиниката за гинекологија и акушерство во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“,...

Обид за убиство!? На Доналд Трамп му пратиле пакет кој содржел отров

На претседателот Доналд Трамп му бил испратен пакет кој содржел отров рицин, пренесува Си-Ен-Ен.
-Реклама-

Американскиот глумец Чак Норис сними видео порака до Александар Лукашенко, чија официјална победа на минатонеделните претседателски избори во Белорусија е оспорена од опозицијата и граѓанството во земјата, како и од меѓународната заедница.

Норис го нарече Лукашенко „Саша нула проценти“, „господин бубавшаба“ и го повика да запре.

- Реклама -

-Кога јас сечам кромид, кромидот плаче. Ако не престанеш да го правиш тоа што го правиш сега, тогаш ќе дојдам кај тебе во една од твоите резиденции и ќе те расплачам, му порача Норис на Лукашенко.

Фразата „Кога јас сечам кромид, кромидот плаче“ се поврзува со Норис и неговите рољи на „брутални“ карактери, кои што ги инспирираа корисниците на интернет да смислуваат иронични „факти“ за глумецот а со алузија на неговите надчовечки способности.

Дневен хороскоп за недела (20. септември 2020)

ОВЕН Работа: Не е лоша идејата која ја имате, но моментално сконцентрирајте се на моменталните случувања и позицијата која...