Македонија

ФОТО НА ДЕНОТ: Русковска vs Јанева

Во судница не разговараат, ниту пак се погледнуваат иако до пред неколку месеци беа колешки кои се бореа против криминалот. Последен конфликт имаа пред неколку две рочишта, кога Јанева прв пат прозборе во судница...

Рускоска не го коментираше Законот за ЈО, ќе чекала да излезе во Службен весник

Во последните часови од работата на Собранието, се изгласа новиот Закон за ЈО за кој се крена многу прашина во последните неколку дена. Обвинителката Вилма Рускоска денеска после судењето за „Рекет“ на прашање за став за Законот,...

Талат Џафери: Моментот кога ми се јави Никола Тодоров да ме праша во која канцеларија е Зијадин Села, ми остави најголем впечаток

Претседателот на Собранието Талат Џафери, вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 зборуваше и за моментите на кои се сеќава од настаните на 27 април. Тој рече дека како момент кој му оставил најголем...

Џафери: Немаше да дозволам ново мнозинство без ДУИ во Собрание!

После најавите од СДСМ дека можно е ново мнозинство во Собрание кога се гласаа Законите, Талат Џафери вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 рече дека не било можно ново мнозинство во Собрание. Дополни...

Талат Џафери: Поддржувачи на СДСМ пропагираат дека сум служел на ВМРО-ДПМНЕ

Во „Клик Плус“ на ТВ21, Талат Џафери кажа дека слуша како поддржувачки на СДСМ велат дека како претседател на Собранието, повеќе му служел на ВМРО-ДПМНЕ, отколку на мнозинството. Џафери на ова одговори дека...

Заев од маршот „Чекориме за правда“: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски од вчера се целосно поразени на тема „правда“

На вечерашното обраќање на маршот „Чекориме до правда“ претседателот на СДСМ Зоран Заев истакна дека треба да се искористи позитивниот момент со носењето на Законот за јавно обвинителство и судиите да се охрабрат и да носат одлуки...

Николоски: Зоран и Вице Заеви се фатени во „Рекет“

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, вечерва на вонредна прес-конференција рече дека браќата Заеви се фатени во случајот „Рекет“. Тој тврди дека Зоран Заев се слушала со Катица Јанева, а дека неговиот брат Вице Заев имал комуникација со...

Џафери: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ надвор од камерите ми се обраќаа како претседател на Собранието

Вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 гостува претседателот на Собранието, Талат Џафери. Тој рече дека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, кога не снимале камерите, му се обраќале со „претседателе“. Инаку пратениците од опозицијата ретко му...

AA и Алтернатива: ДУИ ќе ја испратиме во опозиција, Ахмети: Не стравувам и не патам од таква параноја

И по официјалното распишување на предвремените избори на 12-ти април, Алијанса за Албанците и Алтернатива убедени дека ДУИ ќе замине во опозиција и дека нивните двојна коалиција ќе биде победничка. -Ние сега...

Техничката влада остана без пржински министер, ВМРО-ДПМНЕ: Бесполезно е ние да предлагаме, СДСМ да разрешува

Техничката влада остана без министер за труд и социјална политика предложен од опозицијата, кое е предвидено со Пржинскиот договор. Откако и до последен момент ВМРО-ДПМНЕ не предложи друг кандидат за технички министер по разрешувањето на Рашела Мизрахи...
- Релама -

LIVE NEWS

ФОТО НА ДЕНОТ: Русковска vs Јанева

Во судница не разговараат, ниту пак се погледнуваат иако до пред неколку месеци беа колешки кои се...
- Реклама -

Рускоска не го коментираше Законот за ЈО, ќе чекала да излезе во Службен весник

Во последните часови од работата на Собранието, се изгласа новиот Закон за ЈО за кој се крена многу прашина во последните неколку...

Талат Џафери: Моментот кога ми се јави Никола Тодоров да ме праша во која канцеларија е Зијадин Села, ми остави најголем впечаток

Претседателот на Собранието Талат Џафери, вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 зборуваше и за моментите на кои се сеќава од настаните на...

Џафери: Немаше да дозволам ново мнозинство без ДУИ во Собрание!

После најавите од СДСМ дека можно е ново мнозинство во Собрание кога се гласаа Законите, Талат Џафери вечерва во „Клик Плус“ на...

Талат Џафери: Поддржувачи на СДСМ пропагираат дека сум служел на ВМРО-ДПМНЕ

Во „Клик Плус“ на ТВ21, Талат Џафери кажа дека слуша како поддржувачки на СДСМ велат дека како претседател на Собранието, повеќе му...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com