Категорија:

Uncategorized

Заев: Коалицијата „Можеме“ е победничка, имаме предност од три мандати, со можност за нивно зголемување

Коалицијата „Можеме“ е победничка на парламентарните избори, со предност од три пратенички мандати пред ВМРО-ДПМНЕ, а со можност за уште еден или...

Петковски: Треба некоја мала партија да влезе во парламентот, да донесе освежување

Љупчо Петковски, политички аналитичар, на гостувањето во ТВ21 во отвореното студио посветено на изборите, посакува некоја од малите партии да влезе во...

Владата донесе одлука: На плажа и во вода ќе мора да држете дистанца 1,5 – 2 метри

Владата на Македонија денеска на 76-тата седница ги усвои протоколите коишто се предложени од Комисијата за заразни болести, а се однесуваат на...

Двајца кардиолози од Тетово заразени со коронавирус

Двајца кардиолози од Тетово се заразени со коронавирус. Контактиравме со Министеството за здравство, од каде повеќе детали најавуваат во...

Нов рекорд на новозаболени во САД, вкупниот број на позитивни случаи поголем од 3,1 милиони

САД во четвртокот забележаа нов црн рекорд во дневниот број на заразени со коронавирусот, со повеќе од 65 илјади случаи за 24...

Како Албанците реагираат на коалицијата Беса-СДСМ? Касами кажува со какви проблеми се соочуваат на терен

„Амбиентот со кој се соочуваме на терен, покажува дека има силна поддршка на оваа коалиција. Присутни сме и на места каде не...

Потпишан Кодекс за фер и демократски избори

Πретставници на политичките партии и коалиции на претстојните предвремени парламентарни избори на 15 јули во Државната изборна комисија (ДИК) потпишаа Кодекс за...

Рускоска: Не сум задоволна од висината на казната на Боки 13, очекував најмалку 10 години

Вилма Рускоска, обвинителката се произнесе по пресудата за случајот „Рекет“. Таа рече дека очекувала поголема казна за првообвиниетиот Бојан Јовановски - Боки...

Продолжен притворот на Боки 13, Катица останува во куќен притвор

Судечкиот совет одлучи да му се продолжи притворот на Бојан Јовановски - Боки 13 на барање на обвинителството поради случајот за „Меѓународниот...

Гаши и Села ја стартуваа политичката кампања: Сега е време!

Коалицијата помеѓу Алијансата за Албанците и Алтернатива денеска ја започна својата политичка кампања за предверемните парламентарни избори, се вели во соопштението.

“Разговаравме и за избори на 8-ми јули, а претходните два дена да гласаат лицата во изолација и позитивни на коронавирус”, рече Заев

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во „КликПлус“ на ТВ21, рече дека со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, разговарале и за избори на...

АВМУ со реакција по обвинувањата од АА: Од ТВ21 е почитувано начелото на објективно и непристрасно прикажување на настаните

Агенцијата за аудио и адуовизуелни медиумски услуги, откако изврши мониторинг на неколку емисии на „ЕУ Клик“, донесе одлука дека ТВ21 ги почитува...