Категорија:

Македонија

Скопјанец качен на цистерна загина од струен удар

Во СВР Скопје утрово во 8.40 часот било пријавено дека лице додека било качено на цистерна која...

Асоцијација на спортски обложувалници: Со новиот Закон за игри на среќа, 7.700 луѓе преку ноќ остануваат без работа

Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија предупредува дека со предлог измените на Закон за игрите на среќа и забавните игри кои се...

Паднал на брегот на Охридското езеро и починал

На 07.02.2020 во 13,10 часот во СВР-Охрид, било пријавено дека на место викано „Лабино“, имало повредено лице од пад на брегот од...

Тешка сообраќајка на автопатот Скопје – Велес, возило излетало од патот, загина возачот

На 06/07.02.2020 во времето од 20,10 до 10,40 часот на автопатот Скопје–Велес, на околу 900 метри пред тунел Канара-Велес, патничко моторно возило...

Атиџе го шармира Холивуд ,на Сара Џесика Паркер и гледаше на кафе

Внимавајте на Оскарите во недела за да ја видите Атиџе Муратова, пишува агенцијата Фран Прес. Престижниот Њујорк Тајмс ја прогласи ,,Медена земја" ...

Од Македонија до Америка со љубов – бездомната Бела чекала ред за виза, а судбината ја однела до топол дом

Pilots N Paws е невладина организација која им овозможува на волонтери да помогнат со спасување, засолнување и вдомување животни, така што ги...

Зошто Британците ја напуштија ЕУ?

Амбасадорот Мухамед Халили во дебатниот магазин „EU Click“ на ТВ21 истакнува зошто Велика Британија го напушти семејството на Европската Унија.

Какви треба да бидат односите со соседите?

Какви треба да ни бидат односите со соседите, појаснува амбасадорот Агрон Буџаку во дебатниот магазин „EU Click“ на ТВ21.

Каква стратегија кон соседите имплементираше Глигоров, одговара амбасадорот Буџаку

Амбасадорот Агрон Буџаку во „EU Click“ на ТВ21 одговори каква стратегија кон соседите инплементирал некогашниот претседател на државава Киро Глигоров.

Мухамед Халили посочува зошто белгискиот модел не може да функционира во Македонија

Амбасадорот Мухамед Халили во „EU CLICK“ на ТВ21 посочува зошто белгискиот модел не би можел да функционира во Македонија?

Кој е заслужен за основање на ДУТ, според Арта Точи

Кој е заслужен за основање на Државниот универзитет во Тетово, појаснува поранешната министерка за надворешни работи Арта Точи во дебатниот магазин „EU...

Колку време им требаше на Фламаните за нивниот јазик да стане службен во Белгија, истакнува Буџаку

Амбасадорот Агрон Буџаку во емисијата „EU Click“ на ТВ21 појаснува колку време им требало на Фламаните за нивниот јазик да стане службен...