ИЗБОРИ

Категорија:

Македонија

„Диво Насеље“, „Алмир“ се дел од судските предмети за кои нашата коалиција ќе бара да се отворат повторно со меѓународен мониторинт“, рече Села

Случаите „Диво Насеље“, „Алмир“ и уште неклку други да бидат отворени повторно, но под меѓународен надзор, најави Зијадин Села во „Изборни дебати“...

Директорот на Клиника за неврологија позитивен на коронавирус

Докторот Иван Барбов, директор на Клиниката за неврологија е позитивен на тестот за коронавирус, и се наоѓа во домашна изолација.

100 милиони евра годишно за инвестиции низ селата, ветува Села од коалицијата „Сега е време“

Села во „Изборни дебати“ на ТВ21 вели дека конечно во секое село ќе има вода за пиење и дека ќе бидат вложени...

Граничните премини повторно празни – државјаните на Косово се враќаа назад

Поради одлуката за ПЦР тест за државјаните на Косово, на Блаце имаше малку автомобили. Во нашата земја без проблем влегуваа автомобили со...

Гостивар во чад, запалена депонијата Русино – општината бара од Владата да преземе мерки

Депонијата Русино во Гостивар во текот на вчерашната ноќ повторно била опожарена, поради што жителите на Гостивар цела ноќ ги вознемируваше лошата...

Села: Не сум од тие политичари на кои Заев кажува дека е негов миленик

Во „Изборни дебати“ на ТВ21, Зијадин Села вели дека тој не е од тие политичари на кои Заев кажувал дека е негов...

Села: Нема да падне ДУИ ако гласате за СДСМ

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села вели дека нема ДУИ да падне доколку се гласа за СДСМ. „Во...

Обезбедна современа биолошка терапија за пациентите со малигни заболувања и психолошка поддршка за оваа група на пациенти

Министерството за здравство информира дека за пациентите со малигни заболувања, инфламаторни и автоимуни болести, од минатата година, обезбедена е современа биолошка терапија,...

Влада без Албанци? Ако те исклучуваат од системот, мораш да направиш паралелен систем, вели Села

Ако те исклучуваат од системот мора да направиш паралелен, но никогаш не сум бил против идејата за премиер Албанец, вели лидерот на...

Во Прилеп споени 12 гласачки места, а 13 се дислоцирани поради безбедност

Во Прилеп на предвремените парламентарни избори своето право на глас ќе може да го остварат 519 немоќни и хронично болни лица, како...

Белгија забрани да се патува во Македонија поради Ковид-19

По повеќе дена преговори, Белгија ја објави својата листа на дозволени дестинации за своите граѓани, Северна Македонија не спаѓа во нив, јави...

Како на филм – две лица избегале од државен карантин во Скопје преку чаршав кој бил врзан како импровизирано јаже

На 08.07.2020 околу 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека помеѓу првиот и вториот кат од прозорецот на хотел - државен...