Живот

video

Боси и гладни деца останале на улици, па дојдоа во ТВ21 да бараат помош

5-годишната Медина, 3-годишната Алеа и 6-месечниот Ајан, останаа на улица откако сопственикот на станот во кој престојувале, им рекол да го напуштат. Немале друго решение освен да дојдат во просториите на ТВ21 и да побараат помош. Медина беше боса,...

Виена е најубавиот град за живеење во Светот

Виена е најпривлечниот град за живеење и за посета во светот, се наведува во класификацијата на „Економист интелиџенс јунит” за 2019 година. Австриската престолнина втора година по ред е пред Мелбурн, а Париз е подолу на листата поради протестите...

Знамето најмногу го менувале САД и Авганистан, Мозамбик има книга, мотика и Калашников

САД и Авганистан се земји кои најмногу го менувале своето знаме, а едно од најинтересните е знамето на Мозамбик, што ги има симболите на книга, мотика и – Калашников. Тоа го нагласува претседателот на Меѓународната федерација на вексилолози Жељко...

И тоа е можно: Риба изеде ајкула (ВИДЕО)

Често гледаме како ајкулите јадат риба, но понекогаш се случува и обратното. Доколку не сте виделе риба како јаде ајкула, тогаш погледнете го ова видео. Ова е снимано од страна на некои научници кои барале потонат брод од 2. Светска...

Необичен оглас: Го продаваме синот за 50 долари, во добра состојба e

Шокантен оглас се појави на австралиска интернет страница. Некој за 50 долари си го продава синот. „Дете за продажба. Можемо да ви го доставиме, или вие да го земете. Машки пол“, пишува во огласот и се додава: „Во добра состојба...

Французинка од 102 години осомничена за убиство на цимерка во старечки дом

Француското обвинителство денеска отвори истрага за убиството на 92-годишна жена во старечки дом во северна Франција, а за злосторот осомничена е нејзината 102-годишна цимерка, која е префрлена во психијатриска болница. Обдукцијата покажа дека старицата била усмртена со давење и добила...

Лекар стави клуч на амбулантата и замина од земјава, ФЗО демантира дека не му платиле

„Денеска е последен ден за мене  бидејќи сум разочаран. Барам прошка од 532 мои пациенти“  Вака ја заврши својата 3 годишна работа како општ лекар, Сали Садику од велешко Јаболчиште. Тој е принуден да ја затвори оваа амбуланта поради разните...

11 стрипови кои покажуваат колку нашето време е различно од неодамнешното минато

Времето се забрзува. Ако во средниот век за 100 години светот се променил сосема незначително, сега секоја деценија е вистинска ера. Мора да се согласите дека во 2009 година живеевме во поинаква реалност, каде што немаше Инстаграм и Игра на...

ВИДЕО: Немал пари за да ја плати порцијата шпагети, па ја оставил својата 2- годишна ќерка

Татко ја оставил својата две година ќерка наместо пари во еден кинески ресторан. Според тамошните медиуми, маж сфатил дека нема доволно пари за да ја плати порцијата нудли, па на сопственикот на ресторанот му пониудил да ја остави ќеката и...

Полиција добила повик од фризерница – кога пристигнале не можеле да веруваат поради што биле повикани

По три неуспешни обиди на фризерката да ја постигне саканата нијанса на бојата на коса, бесна муштерика повикала полиција на бројот за итни повици за да ја изрази својата огорченост и незадоволство, објави во неделата полицијата во северна Германија...
- Релама -

LIVE NEWS

Денеска облачно со дожд и повремен ветер

Времето ќе биде облачно со врнежи од дожд и со повремено засилен југоисточен ветер. Пообилни врнежи на повеќе места...
- Реклама -

Пендаровски на средба со Макрон: Главна тема француското вето за ЕУ

Претседателот Стево Пендаровски, кој во Париз учествува на Парискиот мировен договор, денеска ќе има средба со шефот на француската држава Емануел Макрон. Пендаровски на средбата...

Девет сообраќајки и 11 повредени во изминатото деноноќие во Скопје

Единаесет лица се здобиле со лесни телесни повреди во седум од вкупно девет сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град...

Дневен хороскоп за вторник (12. ноември 2019)

ОВЕН Работa: Пред вас е период во кој ќе видите дека е време да напредувате и да ги менувате своите работни планови. Љубов: Саканата личност е...
video

Како Макрадули комуницира со министерот за животна средина кој не знае македонски ниту албански јазик?

Како Макрадули комуницира со министерот за животна средина кој не знае македонски ниту албански јазик? https://youtu.be/0fl9AmlZee0
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com