Категорија:

Џет-сет

На Михаел Шумахер ќе му биде направена нова операција

Од кобниот пад во декември во 2013 година на скијање, малку се знаат работи околу ситуацијата со Михаел Шумахер кој е во...

Ковид-19 ги измени правилата на Оскарите

Американската академија за филмски науки, којашто е организатор на доделувањето на наградите Оскар, денеска најави дека, поради престанокот на работа на кината...

Меланија Трамп го прослави 50-от роденден

Сопругата на претседателот на САД, првата дама Меланија Трамп вчера го прослави 50-от роденден. По тој повод, популарната ФЛОТУС...

Том Хенкс има нов пријател по име Корона

Американскиoт глумец Том Хенкс, кој заедно со сопругата беа заболени од Ковид-19 и се излекуваа, стапи во контакт со дете од Австралија...

Џенифер Лопез има двојничка во Тексас

Џеј Гареј, бодибилдерка од Хјустон, Тексас, својата популарност на Инстаграм во голем дел ја стекнала поради својата сличност со поп-пејачката Џенифер Лопез.

Фотографии од принцот Луис по повод вториот роденден

Британскиот принц Вилијам и неговата сопруга Кејт објавија неколку нови фотографии од нивниот син, принцот Луис, по повод неговиот втор роденден, којшто...

34 милиони гледачи за една недела: Зошто сите зборуваат за оваа серија?

Ако имате профил на која било социјална мрежа и не сте склони да ги следите трендовите, веројатно сте свесни дека постои серија...

Aвторoт на познатиот хит „I Love Rock’n’Roll“ почина од коронавирус

Алан Мерил, автор на хитот „I Love Rock’n’Roll“ почина на 69- годишна возраст во Њујорк, откако се заразил од коронавирусна инфекција Ковид-19,...

Почина полскиот композитор Кшиштоф Пендерецки

Светски познатиот полски композитор Кшиштоф Пендерецки почина денеска на 86 години, по долга и тешка болест. Неговата смрт не...