ИЗБОРИ

Array

Бришковска: Запрепастена сум од исказот на Нинџа

НАШ ПРЕДЛОГ

Демонстрантите се повлекоа, полицијата го опколи Собранието во Белград

По протестот пред српскиот Парламент вечерва хаосот продолжи низ централните улици на Белград. Полицијата поради инцидентот употреби...

Вулин: Државата мора соодветно да одговори на насилството

Насилните протести во Белград имаат една цел, а тоа е државен удар и земјата мора да одговори...

Јеремиќ: Власта пушти хулигани меѓу демонстрантите да прават нереди и предизвикаат судири

Претседателот на српската Народна партија, Вук Јеремиќ, вечерва ја обвини владата дека на протестите испраќа хулигани за...
- Промо -

Екс заменик министерката за правда Билјана Б. Бошковска вели дека денешното сведочење на Нинџа е неточно.

„Во врска со наводите во медиумите од сведочењето на обвинетото лице Александар Басилевски, можам само да изјавам дека сум запрепастена од невистината на исказот на сведокот кој се однесува на мене и целосно го отфрлам како неточен“, рече Билјана Бришковска Бошковска во телефонска изјава за ТВ21.

Во судницата денеска Александар Василевски Нинџа рече дека Бришковска контактирала со Вељаноски и таа наредила да се отворат собраниските врати.

- Реклама -
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Вулин: Државата мора соодветно да одговори на насилството

Насилните протести во Белград имаат една цел, а тоа е државен удар и земјата мора да одговори на соодветен начин, изјави српскиот...

Јеремиќ: Власта пушти хулигани меѓу демонстрантите да прават нереди и предизвикаат судири

Претседателот на српската Народна партија, Вук Јеремиќ, вечерва ја обвини владата дека на протестите испраќа хулигани за да прават нереди и да...

За Косово одлуката на Македонија за задолжителен PCR тест е неправедна

Косовскиот министер за здравство Арменд Земај во интервју за Т7 истакна дека денешната одлука на Владата, за задолжителен ПЦР тест при влез...

Незир Чајани една година парализиран – неговиот татко бара помош за последната фаза од лекувањето на синот

Вкусува храна по повеќе од една година. Незир не можеше да помрдне ниту еден дел од телото, по несреќата што му се...