Бесими: Достојни плати, солиден економски раст, европска иднина

НАШ ПРЕДЛОГ

Груевски и Јанакиевски прогласени виновни за „Насилството во О.Центар“ – Фетаи: Делумно сум задоволна од пресудата

За предметот „Насилство во општина Центар“ Груевски е осуден со 1.5 години затвор, а екс министерот Миле...

Бирократијата за претпријатијата намалена, државата добро котира по индексот на бирократија

Финансиите не се главниот проблем за фирмите во услови на КОВИД. Сега е моментот кога на Компаниите...

Османи: Интензивирање на контактите со Бугарија за надминување на проблемите

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, порача дека во наредниот период македонската влада ќе ги интензивира контактите...
-Реклама-

Фатмир Бесими, новиот министер за финансии денеска одржа прес конференција на која се обврза на достојни плати, солиден економски раст и европска иднина.

Бесими истакна дека пандемијата од коронавирусот има и ќе има последици, но дека решение има.

- Реклама -

„Граѓаните и сите компании треба да ја сфатат оваа ситуација како сериозна. Нема збор дека пандемијата ќе остави последици, но решение има. Наскоро ќе биде презентиран и четвртиот пакет на мерки со кои ќе им се помогне на граѓаните и компаниите“, истакна Бесими.

Добрила Кацарска предложена за уставен судија

Судскиот совет на денешната седница едногласно ја предложи судијката Добрила Кацарска за нов судија на Уставниот суд на Република Северна Македонија,  потврдија...

Министерство за одбрана: Полесно повредени војници во претвртениот автобус кај Штип

Војници утринава се полесно повредени во сообраќајна незгода во која странично се преврте автобус на магистралниот пат Струмица-Штип. Како што информираат од...

Регистрирани 112 нови случаи на ковид 19, починати се 8 лица, оздравени се 159 пациенти

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1372 тестирања, а регистрирани се 112 нови случаи на ковид-19 во:...

Сите вистини за лекувањето со масло од канабис

Гостинка во вчерашната емисија „Урбан таг“ на ТВ21 беше д-р Ирена Витановска со која разговаравме околу лекувањето на болести со помош на...

Советот за безбедност на ОН денеска на итна седница за Нагорно-Карабах

Советот за безбедност на Обединети нации на барање на европските држави денеска ќе одржи итна седница за Нагорно-Карабах, каде во тек е...