Барак Обама го пофали добивањето на Оскар за „Американска фабрика“

НАШ ПРЕДЛОГ

ВИДЕО: Еве како изгледаше синоќешното апсење на дилери на дрога во Кичево

Синоќа Министерството за внатрешни работи спроведе акција во која беа уапсени неколку дилери на дрога во Кичево....

Филипче: Најостро го осудувам нападот на колегата лекар – институциите целосно да го истражат случајот

Министерот за здравство, Венко Филипче на социјалната мрежа „Фејсбук“ се јави по нападот попладнево на лекар на...

Нападнат лекар од токсикологија, завршил на Ургентен

Попладево бил нападнат лекар од Клиниката за токсикологија. Тој се здобил со повреда на окото и неколку...
-Реклама-

Некогашниот претседател на САД, Барак Обама го пофали добивањето на престижната награда „Оскар“ за филмот „Американска фабрика“

Овој филм е прв од продуцентската компанија на Барак и Мишел Обама, „Higher Ground“, па не е изненадувачки што тој напиша твит на својот Твитер профил за тоа.

- Реклама -

Регистрирани нови 178 случаи на Ковид-19, починаа четири лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1368 тестирања, а регистрирани се 178 нови случаи на ковид-19 во:...

Реката во Кичево ветување само на хартија – Дехари: Следната година ќе конкурираме за овој проект

Вака требаше да изгледа реката Сушица која минува низ Кичево. „Во реалност реката Сушица е во состојба каква што...

Шахпаска: Капацитетот на градинките не е исполнет, будно се следи епидемиолошката ситуација

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска соопшти дека во однос на капацитетот за сместување на деца во градинките правена...

Можно е повторно затворање на градинките?! Има родители кои ги запишале децата, а не ги носат

Доколку дојде до влошување на епидемиолошката состојба, градинките во иднина ќе треба повторно да се затворат. Директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор...

Загина мотоциклист во прилепско

На 19.09.2020 околу 19.40 часот на регионален пат с.Витолиште – Прилеп, мотоцикл „ктм“, со прилепски регистарски ознаки, управуван од Д.Н.(47) од Прилеп,...