Јовица Пауноски

151 Posts

Повеќе од шест часа се трага по 16 годишното момче кое исчезна во Преспанско, вклучени и нуркачи од Охрид

Нуркачи и специјален тип за пребарување од Охрид попладнево пристигна во туристичкото место Претор во Преспа и веднаш се вклучија во акцијата...

И Преспа полна со туристи за продолжениот викенд (ВИДЕО)

За време на продолжениот викенд, туристичките места се полни. Освен Охрид, граѓаните се решаваат да ги посетат и другите туристички дестинации.

Џафери ја закажа конститутивната седница – поради ковид-19 сменета салата, ТВ21 влезе во „големата купола“

Влезот во зградата на парламентот, ќе биде дозволен само по претходно изметена телесна температура, дезинфекција на раце и задолжително држење на дистанца....

2021 година ќе донесе нов проблем со ковид-19 – „Штип, Гостивар, Тетово ризични, граѓаните не ги почитуваат мерките“

Добро почнавме, но последниве три месеци непочитувањето на мерките ни се врати како бумеранг, вака епидемиологот Караџовски ја опишува моменталната состојба со...

„Тешка шпекулација е дека вирусот ќе ослабне во текот на летото“, смета Караџовски

Претседателот на Комисијата за заразни болести Жарко Караџовски, даде интервју за ТВ21 во кое рече дека тешка шпекулација беше верувањето на граѓаните...

Што ќе се случува во следните месеци со коронавирусот? – „Имаме две сценарија“, одговара Караџовски

„Имаме две сценарија, едното е црно и најтешко, и другото малку розово“, објаснува д-р Жарко Караџовски во изјава за ТВ21 околу тоа...

Караџовски: Светот не познава ниту една мерка која ние не ја применуваме на државно ниво – имаме добиено пофалби од СЗО за справувањето со...

Претседателот на Комисијата за заразни болести д-р Жарко Караџовски во вестите на ТВ21 рече дека нема таква мерка која не е применета...

Камберовски најмногу 47.451 евро, Трајкова најмалку 25 евра – цела листа на патни трошоци на пратениците од 2016-2020

ТВ21 ја објавува целосната листа на патни рошоци кои ги направиле пратениците во последниот девети по ред парламентарен состав.

По 47.000 евра патни трошоци за пратеник – ТВ21 открива: Колку нѐ чинеше последниот парламентарен состав?

Од 500 па до 47.000 евра земале пратениците за патни трошоци во деветтиот парламентарен состав. Рекордери најчесто се пратениците на СДСМ и...

Додека го чекаме новиот, ТВ21 објавува колку нè чинеше последниот парламентарен состав?!

Конституирање на Собранието, мандат, па обид за нова Влада се следните чекори кои се очекуваат во Северна Македонија. Додека го чекаме новиот...

ДИК ги објави официјалните резултати – само неколку пратеници лично си го подигнаа уверението за пратеник

Нема промена во првичните резултати кои ги објави ДИК, откако Управен суд не прифати ниту една од 185 тужби поднесени од страна...

ДИК и медиумите еден час ги чекаат новите пратеници да дојдат и да ги подигнат уверенијата

Никој од новоизбраните пратеници веќе еден час не пристигнаа во Државната изборна комисија за да го подигнат уверенијата со кои стануваат пратеници.