Јовица Пауноски

191 ВЕСТИ

Протест против полициска бруталност – цвеќе за полицајците, во знак на помирување

На истото место каде се случи инцидентот пред два дена, денеска марш против полициската бруталност. Стотици Битолчани, излегоа да го искажат својот...

Директорите ќе се бираат на конкурс – ревизорските извештаи сериозно да се сфаќаат од раководителите

Ако сакате да бидете иден директор под капа на државата, од сега ќе треба да аплицирате исто како за во приватна фирма,...

Македонија воведува 5Г, меморандум со НАТО – Пендаровски: Безбедносната состојба е стабилна

Се следат сите ситуации кои би можеле да прераснат во сериозен проблем, а посебно нов бран на мигранти, заклучи Советот за национална...

Пендаровски го свика Советот за безбедност – има ли безбедносни закани за Македонија!?

Политичко-безбедносната состојба во земјава по членството во НАТО, беше темата на која ќе се разговаш на денешната осма седница на Советот за...

Се очекува нов есенски бран на коронавирус – можно е воведување на нови рестриктивни мерки

Летото завршува, а со тоа и стабилниот период кој што досега го имавме, ризикот кој го носи есента е сериозен аларм, па...

Украден мртовец од Инфективна во Струмица, подоцна вратен празен болничкиот кревет

Починал на Инфективната клиника во Струмица, а потоа телото заедно со креветот го украле и однеле дома. Ова не се сцени од...

Нема одлука за целодневна настава, кривата на позитивни од Ковид-19 повторно оди нагоре

По повеќе од еден месец, епидемиолошката крива на позитивни случаи од тестирани на коронавирус, повторно оди нагоре. Во последните три до четири...

Со дрон се „ловат“ загадувачите – од 18 летања, фатен 1 загадувач

Еко патрола со дрон лета неколку пати неделно и врши проверка, кој загадува и прави диви депонии. „Целта е...

Фекалии два дена течат по улица во Црниче, жителите стравуваат од заразни болести

Два дена по улицата им течат фекалии, додека пак дома немаат вода поголем дел од денот. Жителите од улицата Боро Камчевски во...

Веб-страницата „купувам домашно“ неактивна, граѓаните и натаму не можат да ги подигнат ваучерите

Вчера требаше да се објават податоците, но веб-страницата - www.kupuvamdomasno.gov.mk и денеска вон функција. Поради тоа, граѓаните, учениците и студентите сѐ уште...

Kupuvamdomasno.gov.mk „падна“ – граѓаните немаат можност да проверат дали добија ваучер

„Падна“ официјалната страна Kupuvamdomasno.gov.mk и во моментов граѓаните не можат да проверат дали се добитници на платежната картичка за финансиска помош.

ВИДЕО: Еве како изгледаше синоќешното апсење на дилери на дрога во Кичево

Синоќа Министерството за внатрешни работи спроведе акција во која беа уапсени неколку дилери на дрога во Кичево. ТВ21 поседува дел од акцијата...

Domasiedoma.gov.mk е во функција – проверете дали добивте ваучер од 6.000 денари!

Платформата преку која ќе се реализира мерката за ваучери за домашен туризам од страна на Владата официјално е пуштена денеска.

Зоран Заев одговори дали повторно ќе коалицира со ДУИ

Зоран Заев вечерва на прес-конференцијата одговори дали повторно СДСМ ќе коалицира со ДУИ. „За коалицирање треба да ги...