Деск

6479 ВЕСТИ

Арсовски: Во СДСМ се залагаат декларативно за здравјето на граѓаните, но не и суштински

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека во СДСМ се залагаат декларативно за здравјето на...

Костадинов: Ни требаат избори за да ставиме крај на хаосот на министрите на ВМРО-ДПМНЕ

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов во вечерашното дебатно издание „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека потребни се избори за да се стави...

Костадинов: Избори во прв можен рок по завршување на вонредната состојба

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека ставот на СДСМ е избори во прв можен...

Уште еден голем чекор кон враќање на Премиер лигата

Владата на Велика Британија го поддржа планот за продолжување на фудбалските натпревари во јуни. Ова го изјави Оливер Дауден, државен секретар за...

Конгрес: Сведочење на „свиркач“ за „мрачната зима“ ако не се постигне координиран одговор на коронавирусот во САД

Врвен експерт на федерален оддел задолжен за вакцини и борба со заразни болести, денеска на сведочење во американскиот Конгрес истакна дека без...

ТВ21 ДОЗНАВА: Владата ги раскина сите концесии на каменоломите во Лабуништа

ТВ21 од свои извори дознава дека владата на денешната седница донела уредба, која има важност на закон, а со кој еднострано се...

Началникот на Генералштабот, генерал Ѓурчиновски на телеконференциско заседание на Воениот комитет на НАТО

Началникот на генералштабот на Армијата, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски, денеска првпат како полноправен член, учествуваше на 183-тото редовно заседание на Воениот комитет (ВК)...

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

 Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразиле 4.482.974 лица. Од нив починале 300.397, а оздравеле 1.684.365 луѓе.

Пленковиќ: Распуштање на Парламентот на 18 мај, избори на крајот на јуни или почетокот на јули

Премиерот на Хрватска, Андреј Пленковиќ денеска најави дека Парламентот ќе биде распуштен в понеделник, 18 мај и го извести претседателот на Републиката,...

Веб-страницата „купувам домашно“ неактивна, граѓаните и натаму не можат да ги подигнат ваучерите

Вчера требаше да се објават податоците, но веб-страницата - www.kupuvamdomasno.gov.mk и денеска вон функција. Поради тоа, граѓаните, учениците и студентите сѐ уште...

Kupuvamdomasno.gov.mk „падна“ – граѓаните немаат можност да проверат дали добија ваучер

„Падна“ официјалната страна Kupuvamdomasno.gov.mk и во моментов граѓаните не можат да проверат дали се добитници на платежната картичка за финансиска помош.

ВИДЕО: Еве како изгледаше синоќешното апсење на дилери на дрога во Кичево

Синоќа Министерството за внатрешни работи спроведе акција во која беа уапсени неколку дилери на дрога во Кичево. ТВ21 поседува дел од акцијата...

Domasiedoma.gov.mk е во функција – проверете дали добивте ваучер од 6.000 денари!

Платформата преку која ќе се реализира мерката за ваучери за домашен туризам од страна на Владата официјално е пуштена денеска.

Зоран Заев одговори дали повторно ќе коалицира со ДУИ

Зоран Заев вечерва на прес-конференцијата одговори дали повторно СДСМ ќе коалицира со ДУИ. „За коалицирање треба да ги...