Бесир Арифи

112 ВЕСТИ

Жестока дебата меѓу Даути и Бектеши за струјата – ако компаниите се премислат, комисијата ќе ја смени одлуката

Владата да изнајде решение за цената на електричната енергија да се намали, особено во време на пандемијата, бара албанската опозиција. Власта се...

Заев ветува дека новиот план ќе биде еднаков за сите! – Субвенции за плати има, бидејќи има дискриминација?!

Владиниот план за охрабрување и соработка со бизнис секторот за поддршка на добрите меѓуетнички односи и вредности на толеранција, застапеност и взаемна...

Што прави градоначалникот на Бутел? – Многу вети, а сите работи заглавија!

Вака прашуваше и ветуваше актуелниот градоначалник на Бутел, Велимир Смилевски пред да стане прв човек на општината. Ветувањата продолжија и откако стана...

Нова надеж за ревитализација на Треска – се очекува утре Општинскиот совет да го усвои урбанистичкиот план

„Помина и ова лето, а езерото Треска остана неуредено и неревитализирано . И сега повторно има ветување и нова надеж. Општинскиот совет...

Ја предадоа печката, земаа инвертори – инспекторите ќе проверуваат дали се греат на дрва во Сарај

Десетици печки во дворот на средното училиште на Сарај. Граѓаните ги доставуваа таму бидејќи греењето со дрво го заменија...

Владата бара рушење на Порта Македонија – каде сега ќе се постави бројчаникот ветен од Заев?!

„Ова е Порта Македонија во центарот на Скопје. Беше изградена во рамките на проектот Скопје 2014, а свечено пуштена во употреба во...

Кој на кого му ја украде идејата? – И АА/ААА ветуваше етничка еднаквост во приватниот сектор

Пратеникот на коалицијата Сега е време, Скендер Реџепи, синоќа обвини дека Владата, поконкретно ДУИ како иницијатор, им ја украла идејата за субвенционирање...

Да немаш никакви права во својата земја! Стотици граѓани без државјанство, Спасовски вели се работи

Веќе 37 години живее во Македонија, но никогаш не добила можност да се почувствува како државјанка на земјава. Фатмире Вила била лишена...

Оптимизам за преговори во декември – Заев: Прашањата меѓу Скопје и Софија не треба да станат камен на сопнување

Ветувачки изјави од функционерите дека и покрај бугарскиот меморандум, во декември може да се одржи првата меѓувладина конференција меѓу РСМ и ЕУ,...

Веб-страницата „купувам домашно“ неактивна, граѓаните и натаму не можат да ги подигнат ваучерите

Вчера требаше да се објават податоците, но веб-страницата - www.kupuvamdomasno.gov.mk и денеска вон функција. Поради тоа, граѓаните, учениците и студентите сѐ уште...

Kupuvamdomasno.gov.mk „падна“ – граѓаните немаат можност да проверат дали добија ваучер

„Падна“ официјалната страна Kupuvamdomasno.gov.mk и во моментов граѓаните не можат да проверат дали се добитници на платежната картичка за финансиска помош.

ВИДЕО: Еве како изгледаше синоќешното апсење на дилери на дрога во Кичево

Синоќа Министерството за внатрешни работи спроведе акција во која беа уапсени неколку дилери на дрога во Кичево. ТВ21 поседува дел од акцијата...

Domasiedoma.gov.mk е во функција – проверете дали добивте ваучер од 6.000 денари!

Платформата преку која ќе се реализира мерката за ваучери за домашен туризам од страна на Владата официјално е пуштена денеска.

Зоран Заев одговори дали повторно ќе коалицира со ДУИ

Зоран Заев вечерва на прес-конференцијата одговори дали повторно СДСМ ќе коалицира со ДУИ. „За коалицирање треба да ги...