admin

47347 Posts

Најмалку 50 лица загинаа во експлозијата во Бејрут – Макрон испраќа помош за Либан

Бројот на загинати во експлозијата во Бејрут е двојно зголемен на најмалку 50 лица, со уште многумина стравувани од драстично зголемување на...

Села: Арачиново повторно е бастион на Албанците, во Сарај се случи „полнење на кутии“

Коалицијата „Сега е време” предводена од Алијанса за Албанците и Алтернатива води во поголемиот број на општините во ИЕ 6. Ова вечерва...

Анкета: Повеќе од половина Грци ќе одат летово на одмор

Над шест од десет Грци, односно 64 отсто се расположени летово да заминат на одмор; помалку од половина анкетирани (44 проценти) се...

Мицкоски: Дали некој ги прашал ОБСЕ и ОДИХР дали се спремни за избори на 5-ти јули?

ВМРО-ДПМНЕ ќе поддржи избори само доколку се легитимни, односно би биле мониторирани од ОБСЕ и ОДИХР, вака рече лидерот на ВМРО-ДПМЕ, Христијан...

Во тек е владина седница, се одлучува по предлогот на комисијата за воведување на полициски час

Владата на седница која е во тек, одлулува за препораките од Комисијата за заразни болести за полициски час во престојниот продолжен викенд...

Чавушоглу: Турција очекува туристи од Русија

Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу изјави дека често разговара со своите колеги од други земји, вклучително и рускиот министер за...

НБА е во преговори со Дизни за продолжување на сезоната на крајот на јули

Раководството на НБА започна преговори со Дизни за продолжување на сезоната, пренесува „ЕСПН“. Станува збор за започнување натпревари на...

Во Србија и вечерва аплаузи, удирање по тенџериња против диктатурата и контрапротести

 Низ цела Србија и вечерва за време на полицискиот час граѓаните во 20 часот аплаудираа во знак на поддршка на медицински работници...

НАСА избра три компании за испраќање на човек на Месечината

Националната аеронаутичка вселенска агенција (НАСА) избра три компании кои ќе се занимаваат со развој на вселенски сонди за првото спуштање на луѓе...

Филипче: Епидемијата се стишува, но олабавувањето на мерките ќе оди постепено

Бројот на тестови се намалува затоа што бројот на лица за кои се сомневаме дека се заболени од КОВИД-19 е сѐ помал,...

Лазаров: Едуцирани сме на поинаков принцип и едукација – нашите ставови ги базираме врз докази

Доктор Ненад Лазаров во вечерашниот дебатен магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека тие се едуцирани на поинаков принцип и едукација.

„Ако има избори, половина вечерта ќе се напијат и нема да знаат за ништо и ќе се гушкаат кога ќе ги слушаат резултатите“, вели...

„Ако има избори, половина вечерта ќе се напијат и нема да знаат за ништо и ќе се гушкаат кога ќе ги слушаат...