Арсовски: Тука Заев ветуваше 16 фабрики, а сега има само трева

НАШ ПРЕДЛОГ

Минимална гарантирана помош за невработените, енергетски додаток за 30.000 лица и образовен додаток за 17.000 ученици

Со вториот пакет мерки на Владата насочени кон надминување и ублажување на последиците од здравствено-економската криза, покрај...

Канада: Дваесет отсто зголемен бројот на смртни случаи

Речиси 12.000 случаи на заразени од новиот коронавирус се регистрирани во Канада, при што бројот на смртните...

Филипче: Единаесет медицински лица од кумановската болница позитивни на коронавирусот

Единаесет медицински лица од Кумановската болница се позитивни на коронавирусот. Еден позитивен на коронавирусот е и медицински...

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски денеска даде изјава за медиумите од Сачево, уште еднаш критикувајќи го премиерот Зоран Заев за неисполнето ветување за изградба на 16 фабрики.

„Се наоѓаме пред економската зона Сачево, економската зона која што беше најавена помпезно од Зоран Заев пред 10- тина години каде што Зоран Заев ветуваше 16 фабрики и вработувања за над 2.500 илјади, односно 5.000 нови вработени струмичани и други луѓе од струмичкиот регион. Дополнително како што можете да забележите тука има само трева нема ниту една од најавените 16 инвестиции на Зоран Заев.

Ова е прав доказ за таа огромна нула која што му ја дадоа  германските инвеститори на Зоран Заев , и ова е уште еден доказ зошто економијата во Република Македонија само во првите три месеци од 2019 има 6, 21 % капитални инвестиции.

Оваа е доказ дека оваа влада е неспособна на чело со Зоран Заев и ова е доказ дека освен личниот интерес и личните фирми и бизниси друго ништо не работат“, изјави Арсовски.

- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -

LIVE NEWS

ММФ/СЗО: Коронавирусот ќе ја погоди светската економија повеќе отколку финансиската криза од 2008 година

Повеќе од 90 земји побараа итна финансиска помош од Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) во пресрет на досега...

Спасовски до кумановци: Останете присебни, нема простор за паника заради полицискиот час

Премиерот Оливер Спасовски вечерва на неговиот фејсбук-профил упати апел до кумановците да останат присебни во овие моменти, нагласувајќи дека нема простор за...

Адеми: Не можам да поддржам намалување на платите во образованието, ние треба да ги мотивираме наставниците

„Нашите препораки беа наставниците да бидат креативни, да го дадат својот максимум во видео наставата и во одредени линкови со одреден профил,...

Фетаи: На глобално ниво брзината на интернетот бележи пад, насочени сме кон зачувување на квалитетот

Професорот Беким Фетаи во „EU click“ на ТВ21 истакна дека секој студент мора да поседува телефон со интернет брз барем 10 мегабити...

Адеми: Оваа несреќа претставува можност да се ангажираме во насока на онлајн настава

Министерот за образование и наука Арбер Адеми во дебатниот магазин „EU click“ на ТВ21 посочи дека оваа несреќа претставува можност за да...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com