Ангеловска: Предлогот на Чулев за награда на полицајците од 15.000 денари, не кореспондира со ребалансот на буџетот

НАШ ПРЕДЛОГ

Мицкоски: „Сега пред да направам нешто два пати се прашувам, што смеам, а што не“, рече Мицкоски откако вчера беше во кафана

„Кога ќе се изгориш на млекото, ќе дуваш и на маштеницата“, оваа стара народна поговорка од сега...

„Се родила една генерација, наполнила 18 години и не се сеќава дека СДСМ победила на избори, нема ниту на следните да се случи тоа“,...

„Последниот пат кога победила СДСМ била пред 18 години. Значи дека една генерација се родила, наполнила 18...

„Доколку не победиме или не формираме Влада, јас ќе се повлечам од ВМРО-ДПМНЕ“, рече Христијан Мицкоски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за ТВ21 вели дека ќе се повлече од функцијата претседател на политичката партија доколку...
- Реклама -

Нина Ангеловска, министерката за финансии, на денешната прес-конференција рече дека барањето на министерот Наќе Чулев за награда на полициските службеници од 15.000 денари за време на пандемијата на коронавирусот, не кореспондира со ребалансот на буџетот кој беше донесен пред два дена.

„За предлогот прочитав во медиумите, но тоа барање не кореспондира со барањето на склопен ребаланс пред два дена. Јас кажав дека Владата ќе се труди да најде начин сите кои заслужиле да ги награди и кажав дека тоа се во првите редови после здравствените работници, и полицијата и армијата, пожарникарите и сите кои пожртвувано работат и го дадоа максималниот свој потенцијал во справување со оваа криза“, рече Ангеловска.

- Реклама -
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

„Се родила една генерација, наполнила 18 години и не се сеќава дека СДСМ победила на избори, нема ниту на следните да се случи тоа“,...

„Последниот пат кога победила СДСМ била пред 18 години. Значи дека една генерација се родила, наполнила 18 години, и не се сеќаваат...

„Доколку не победиме или не формираме Влада, јас ќе се повлечам од ВМРО-ДПМНЕ“, рече Христијан Мицкоски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за ТВ21 вели дека ќе се повлече од функцијата претседател на политичката партија доколку на следните изгуби, но тој...

„Сè уште е замрзнат имотот на ВМРО-ДПМНЕ и не знам која друга партија во Европа е во слична ситуација“, рече Мицкоски

На прашање на ТВ21 дали имотот на ВМРО-ДПМНЕ и натаму е замрзнат, одговори Христијан Мицкоски во „КликПлус“. „Да,...

Мицкоски: Правилото победник со победник повеќе не важи!

Се чини дека праксата оваа година ќе биде прекината, бидејќи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христина Мицкоски вечерва во Клик Плус на ТВ21 најави...