Акција на полицијата – во скопски Бутел пронајдени над 1 тон марихуана

НАШ ПРЕДЛОГ

Продолжуваат консултациите за коалициски договор помеѓу СДСМ и Коалицијата “Можеме” и ДУИ

СДСМ преку соопштение денеска информира дека продолжуваат интензивните консултации и работата на ниво на генерални секретари викендот...

Чак Норис објави видео порака до Александар Лукашенко (ВИДЕО)

Американскиот глумец Чак Норис сними видео порака до Александар Лукашенко, чија официјална победа на минатонеделните претседателски избори...

Локални поројни врнежи, ветер, грмежи и град викендов

Локални поројни врнежи од дожд, на места доста интензивни, во вид на невреме и проследени со ветер,...

На подрачјето на град Скопје по извршена акција во соработка со Основното јавно обвинителство од Кавадарци во магацин во населбата Бутел пронајдени и одземени се 12 палети во кои имало 1 тон и 240 килорами марихуана.

- Реклама -

Таа била спакувана во полиетиленски вакумирани пакувања и црни полиетиленски вреки исполнети со наркотична дрога марихуана.

- Реклама -

Лишено од слобода е едно лице и против кого поднесена е соодветна кривична пријава.

- Реклама -

Истрагата се уште е во тек со цел утврдување и откривање на други лица кои биле инволвирани во случајот.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Чак Норис објави видео порака до Александар Лукашенко (ВИДЕО)

Американскиот глумец Чак Норис сними видео порака до Александар Лукашенко, чија официјална победа на минатонеделните претседателски избори во Белорусија е оспорена од...

Локални поројни врнежи, ветер, грмежи и град викендов

Локални поројни врнежи од дожд, на места доста интензивни, во вид на невреме и проследени со ветер, грмежи и град се очекуваат...

До 31 август продолжено привременото ограничување на поврзувањата на Грција со Македонија

Министерската одлука за привремено ограничување на поврзувањата на Грција со Северна Македонија, Турција и Албанија, од 31 јули 2020 година, што е...

На патот Свети Николе – Куманово во товарно возило пронајдени 43 мигранти, меѓу кои имало и деца

На 14.08.2020 околу 12.00 часот на регионалниот пат Свети Николе - Куманово, полициски службеници дале знак за запирање на товарно возило „мерцедес“,...