Ахмети: Не е добро да се чепка во џебот на граѓаните, имаме испратено предлози во Влада

НАШ ПРЕДЛОГ

Од коронавирус заразени 1,5 милиони лица ширум светот

Со новиот коронавирус, кој прв пат се појави во Кина, а потоа се прошири низ бројни земји...

Разбојници во Мексико ограбиле рудник за злато и избегале со авион

 Мала група вооружени разбојници украле досега непознат број златни сребрени прачки од рудник во пустина во северниот...

Се обидел да избега од полициска контрола, паднал и се повредил

На 08.04.2020 во 17.00 чaсот при вршење контрола на ул.„Шишка“ во Кавадарци, полициски службеници се обиделе да...

Али Ахмети во „Click Plus“ на ТВ21 рече дека ДУИ веќе испратила предлози за справување со коронавирусот во државата.

Тој рече дека не е добро да се чепка во џебот на граѓаните, алудирајќи на тоа дека Владата по предлог може да донесе мерка за намалување на платите на минималец.

- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -

LIVE NEWS

Излекуваниот доктор Аголи од Дебар раскажува како успеа да го победи коронавирусот

Излекуваниот доктор Арбен Аголи од Дебар во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 раскажа како успеа да...

Шпанија ја продолжи вонредната состојба до 26 април

Долниот дом на шпанскиот Парламент  денеска го одобри барањето на владата за продолжување на вонредната состојба до 26 април заради ширењето на...

Џонсон го напуштил Одделот за интензивна нега

Британскиот премиер Борис Џонсон веќе не се наоѓа на Одделот за интензивна нега на болницата „Сент Томас“ во Лондон, изјави неговиот портпарол,...

Г-20 на онлајн самит ќе ги ги разгледува мерките за стабилизирање на нафтениот пазар

Вонредниот самит на Г-20 ќе се оддржи утре и ќе биде посветен на мерките за стабилизирање на нафтениот пазар, соопшти извршниот директор...

Бесплатни психолошки совети за Ковид-19 – Халили: Кај луѓето е активиран аларм за невидливиот непријател

Во време на пандемијата, постарите лица и оние кои страдаат од срцеви заболувања покажуваат најголем интерес за онлајн советите што ги нудат...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com