Десетици мигранти во едно комбе, полицијата во Куманово го приведе возачот

987
0
АКЦИЈА


Попладнево во центарот на Куманово полицијата сопрела комбе во кое имало десетици мигранти. Возачот на комбето е уапсен и приведен во полициска станица и против него ќе биде поднесен соодветна пријава. Идентитетот на возачот не е познат, а комбето е со скопски регистарски ознаки.