Шкупи издржа 20 минути во Глазгов, Ренџерс води со 1-0

535
0
АКЦИЈА

Македонскиот прволигаш Шкупи губи после половина час игра, откако Марфи го донесе Глазгов Ренџерс во водство од 1-0, во првиот меч од квалификациското коло од Лигата на Европ.а

По брзата контра, Шкотите добро ја искористија својата шанса и покрај добрата одбрана на Суат Зендели, топката заврши во неговата мрежа