Муслиу потпиша двегодишен договор со Шкендија

441
0
АКЦИЈА

Македонскиот фудбалски репрезентативец Висар Муслиу од денеска и официјално е нов член на Шкендија, откако потпиша двегодишен договор со актуелниот шампион.

Муслиу во изминатите шест месеци играше за Шкендија како позајмен фудбалер од Приштина.

Муслиу во оваа полусезона настапи на 15 натпревари за тимот на Шкендија во и постигна два гола во првенството.