Иванов: Јас ова нема да го дозволам

2151
1
АКЦИЈА

Претседателот Ѓорге Иванов преку соопштение најави дека нема да го потпише Указот за Законот за употреба на јазиците.

– Јас нема дс го дозволам тоа. Пред овој закон нема европско знаме а не се водеше ниту дебата за амандманите. Јас Указот не го потпишувам- се наведува во соопштението.


 

1 коментар

  1. Za prvpat se soglasuvam so Fikusot. Zosto ne se donese na ist nachin i zakonot za braniteli? Djaferi peeshe druga pesna togas, ni citase poezii, molcheshe a nie kako telinja slushavme. Sega ne vazhi istata demokratija?! Zosto zakonot se turka na sila bez da bide odobren i proceslan od venecijanskata komisija? Ili nekoj se plashi deka e nadvor od site ramki i potrebi, protivustaven?!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР