Заев негира дека има криза во парламентарното мнозинство, нема пратеници на СДСМ кои нема да гласаат за законот за јазиците

1654
1
АКЦИЈА

Премиерот Зоран Заев рече дека нема вистина во гласините кои кружат низ медиумите дека лидерот на опозицијата се заканил оти ќе ја бојкотира работата на Собранието, доколку се изгласа законот без дебата за поднесените амандмани.

Тој додаде дека нема криза во парламентарното мнозинство и дека вчерашната седница била откажана бидејќи немало кворум.

Фуркан Салиу

1 коментар

  1. Iskoristete go vakumot i dajte go zakonot do Ustaven da se utvrdi ustavnosta na istiot. So toa ke go iscistite obrazot deka gurate protivustaven zakon na sila, a ke ja otvorite i vratata za pratenicite da glasaat za nesto sto ne go krsi zakonot. Vo isto vreme pratete go do Venecijanskata komisija da se ispegla. Na nachinot sto go pravite ne iritirate site, duri i nas koi edvaj chekavme kriminalnata banda da zamine vo zatvor i istorijata.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР