Скијачите од Македонија отпорни на студот во Кореја, максимални подготовки за првиот настап на ЗОИ

506
0
АКЦИЈА

Олимписката експедиција на Македонија во Пјонгчанг, Јужна Кореја се подготвува за својот прв настап на Зимските олимписки игри.

На минусни теператури од 10 до 20 степени под нулата, Ставре Јада, Викторија Тодоровска и Антонио Ристевски максимално се подготвуваат за да ја претстават Македонија во добро светло.

Настапите на македонските скијачи се во следните термини:

Ставре Јада (спринт, 10:05 часот, 13-ти февруари), 15 км, слободен стил (16-ти февруари, 10:05 часот)

Викторија Тодоровска (10 км, слободен стил, 15-ти февруари, 07:30 часот)

Антонио Ристевски, велеслалом (18-ти февруари, 02:15 часот и 05:45 часот – по македонско време), 22-ри февруари, слалом, 02:15 часот и 05:45 часот).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР