Ципрас: Македонската нација никогаш не постоела

182
0
АКЦИЈА

„Македонската нација никогаш не постоела“- изјавил грчкиот премиер Алексис Ципрас во интервју за неделното издание на „Етнос“.

Грчкото радио 24/7 ја пренесува најавата за интервјуто во кое тој зборува за преговорите со Скопје и „го опишува името што грчката влада е спремна да го прифати“.

Во интервјуто што ќе се објави утре, Ципрас зборува за преговорите за името, за тригодишната влада на СИРИЗА, за долгот и за можните кредитни линии, за реформите

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР