Македонија – Словенија нерешено на полувреме

411
0
АКЦИЈА

Првото полувреме од натпреварот меѓу Македонија и Словенија заврши нерешено, со резултат 11-11, во групата Ц, на Европското првенство 2018 во Загреб.

Првиот гол за македонската ракометна репрезентација го постигна Столе Стоилов.

Раул Гонзалез побара  тајм-аут на резултат 8-11, а веднаш потоа Кире Лазаров го постигна петтиот погодок.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР