Невреме и снег во Грција

484
0
АКЦИЈА

Силен ветар и многу лоши временски услови предизвикаа големи проблеми по должина на грчкиот брег во областа Лариса каде на места се поплавени патиштата.

Обилен дожд предизвика проблеми во сообраќајот во областите Агиокампос и Велика, пренесе АНА.

Во планините во Лариса забележани се обилни снежни прнежи во последните часови, а снежен покриваќ се форимира и во областите Ливади и Еласон, па таму се упатени возила за расчистување, наведува АНА.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР