Германија ја декласираше Црна Гора

467
0
АКЦИЈА

Актуелниот ракометен европски првак Германија ја декласираше Црна Гора со 32-19 во првиот меч од група Ц во која е и Македонија на ЕП кое вчера почна во Хрватска.

Уве Генсхајмер даде девет гола,  Пол Друкс даде пет гола,  а по три погодоци запишаа Вајнхолд, Кун, Колбахер и Вебер.

Кај Црна Гора најефикасен беше Владан Липовина со седум погодоци, а Милош Божовиќ даде четири.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР