Реал во 2013 година понудил 250 милиони евра за Меси

310
0
АКЦИЈА

Шпанските медиуми откриваат дека во 2013 година Реал Мадрид се обидел да го донесе во своите редови Меси, пренесе СуперСпорт.

Пред да го ангажираат Герет Бејл, Реал се обидел да го донесе Меси, а тоа го потврдува адвокатот на семејството на овој фудбалер, Иниго Хуарез кој изјавил дека тимот од Мадрид бил подготвен да плати откупна клаузула од 250 милиони евра.

Сепак, иако Меси можел да ја „предаде“ Барселона и да замине во големиот ривал, тој одлучил да остане во тимот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР