Најмалку четири лица загинаа во бродска несреќа во Карипско Море

318
0
АКЦИЈА

Најмалку четири лица загинаа, а 28 се водат како исчезнати откако потона брод кој превезувал патници од Венецуела кон островот Курасао.

На бродот имало 34 патници, а најмалку двајца успеале безбедно да допливаат до брегот.

Спасувачките екипи трагаат по преживеаните лица.

Инцидентот се случи во момент на зголемени тензии откако претседателот на Венецуела, Николас Мадуро денеска нареди суспензија на трговијата со Курасао, Аруба и Бонер.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР