Нетфликс ги прекинува врските со Кевин Спејси за серијата „Кула од карти“

146
0
АКЦИЈА

Сервисот за онлајн гледање на филмови, Нетфликс соопшти дека ги прекинува односите со Кевин Спејси за серијата „Кула од карти“ по обвинувања кон актерот за сексуални напади.

Нетфликс објави дека повеќе нема да учествува во финансирањето на серијата „Кула од карти“, ако Кевин Спејси продолжи да глуми во неа.

Компанијата ќе продолжи да работи со продуцентската куќа Ем Ар-Си, која е копродуцент на серијата, за да се процени дали таа може да биде завршена без Спејси.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР