Видал се повлекува од репрезентацијата

344
0
АКЦИЈА

По неуспехот во квалификациите за пласман на Светското првенство, Артуро Видал објави дека нема повеќе да настапува за репрезентацијата на Чиле.

Видал една деценија го носеше дресот на националниот тим и во овој период забележа 97 настапи постигнувајќи 23 гола. Видал беше дел од националниот тим кој во 2015 и 2016 година триумфираше на Копа Америка.

Одлуката за повлекување од репрезентацијата, Видал ја донесе само еден ден по оставката на селекторот Хуан Антонио Пици.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР