Четири години затвор за напаѓачот на Радмила Шеќеринска

675
0
АКЦИЈА

Напаѓачот на Радмила Шеќеринска, Панче Ангелов доби четири години затворска казна, одлучи Основниот суд Скопје 1.

Тој ја призна својата вина на претходното судско рочиште, а за делото Насилство, за кое е осуден, се предвидува казна затвор од три до 10 години. Ангелов истакна дека се обидувал да и помогне на Шеќеринска да ја извлече од толпата.

 

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР