Јунајтед ќе му понуди на Мурињо нов петгодишен договор

406
0
АКЦИЈА

Раководството на Манчестер Јунајтед подготвува нов петгодишен договор за менаџерот Жозе Мурињо, објавија англиските медиуми.

Во Манчестер се задоволни од работата на Португалецот кој успеа да го стабилизира клубот и поради тоа сакаат да го обезбедат Мурињо на подолг рок.

Доколку Мурињо го прифати договорот тоа ќе значи за него најдолг престој во еден клуб. Актуелниот договор со „црвените ѓаволи“ му истекува во 2019 година.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР