Се омажи „македонското девојче“ Каролина Гочева

2500
0
АКЦИЈА

Најпознатата македонска пејачка Каролина Гочева вчера го изговори судбоносното ДА и стапи во брак со своето момче, сликарот Михаил Корубин.

На свадбата гостуваа познати личности меѓу кои и пејачите од македонската естрада.

Каролина на веселбата ги почасти гостите и испеа неколку песни.

 

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР