Роналдо ја запроси бремената Џорџина?

690
0
АКЦИЈА

Фоторепортерите успејаа да „уловот“ блескав скапоцен прстен на раката на Џорџина Родригез, девојка на Кристијано Роналдо, и тој факт ја заинтригира јавноста, дали познатиот фудбалер ја побарал за жена.

Роналдо и Родригез заедно го проследија фудбалскиот натпревар помеѓу Спортинг и Тондела кој се одржа во Лисабон, каде неговата девојка била забележана со прстенот за кој се претоставува дека е веренички.

Инаку,  девојката на славниот фудбалер е бремена. За неа ова е прво дете, додека за славниот Роналдо четврто.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР