Дуа Липа преработи песна на Ејми Вајнхаус во нејзина чест

490
0
АКЦИЈА

Во чест на роденденот на покојната британска пејачка Ејми Вајнхаус, пејачката со косовско потекло, Дуа Липа и Галант направија кавер-верзија на песната „Tears Dry On Their Own“, една од најпопуларните песни на пејачката.

Во прилог видео снимка од видеото:

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР